Енвер Кадиров – розвідник-навідник 48 окремого штурмового батальйону імені Номана Челебіджіхана. Чоловік залишив рідний Крим у 2014 році через російську окупацію. У 2020 році Енвер підписав контракт із ЗСУ як боєць запасу, а безпосередньо пішов захищати країну після початку повномасштабного вторгнення, коли виїхав із тимчасово окупованої частини Херсонщини. Після поранення, ампутації ноги та протезування кримський татарин проходить реабілітацію у Львові.
Суспільне поспілкувалося із Енвером Кадировим.
У 2014 році кримський татарин Енвер Кадиров був змушений виїхати з рідного Криму, який окупували росіяни, через громадянську позицію. Повномасштабне вторгнення застало чоловіка з сім'єю у Голій Пристані на Херсонщині. Родина перебувала в окупації півтора місяця. Енвер разом з іншими мешканцями організували своєрідні патрулі.
"Багато людей повиїжджало, будинки залишились без господарів, то ми ходили, щоб не було мародерства. Ходили, поки ворог не почав активніше контролювати ситуацію. Вони приходили і казали, що ті, хто ходить в патруль, мають ходити з білими пов’язками, щоб вони відрізняли", — каже Енвер Кадиров.
Після евакуації з Голої Пристані чоловік пішов захищати Україну, служив на Херсонському та Донецькому напрямках.
"Мої побратими жартують, вважають, що я — український Кадиров. Ну я кримський татарин, а він чеченець. Але у мене особистий ворог – Російська Федерація, Росія, царизм, що знищував нас", — говорить Енвер Кадиров.
Влітку 2024 року захисник підірвався на протипіхотній міні на Донецькому напрямку під час спроби евакуювати тіло полеглого побратима, із яким він пройшов окупацію та службу у війську.
"Ми давали обіцянку один одному, що будемо прикривати спину. Але так сталося, що він раніше вийшов на бойове завдання і потрапив під FPV-дрон. Він довгий час був в ефірі і я чув, як він помирав. Коли мене викликав комбат і сказав, що треба витягнути тіло, жодного сумніву не було. Треба було знайти шлях, щоб швидше до еваку дістатися. Я побачив бійницю, ми декілька метрів перейшли і я тоді натрапив на міну. Сергія лишили, отримав команду, щоб лишити, і евакуйовували вже мене", — розповідає військовослужбовець.
Потім було лікування, протезування та реабілітація. Зараз Енвер перебуває у Центрі комплексної реабілітації для осіб із інвалідністю "Галичина". Там почав займатись арттерапією і малювати картини.
"Малюєш те, що відчуваєш, і потрохи воно якось змінюється. Спочатку більш похмурі такі були картини, малюнки. 19 картин", — ділиться Енвер Кадиров.
Зараз Енвер готує свою виставку в Центрі реабілітації, а коли закінчить відновлення, ухвалюватиме рішення про те, чи повертатись у військо.