Три будинки зі 189 пошкоджених внаслідок російського обстрілу Львова 4 вересня не підлягають відновленню. Мешканцям 20 квартир, які повністю втратили житло, виплатять компенсацію. Таке рішення затвердили на сесії Львівської міської ради сьогодні, 28 листопада.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
"Маємо три будинки на вулиці Братів Міхновських, 37, 38, 40а, які, відповідно до звіту про технічне обстеження, визнані такими, що не підлягають відновленню. Загалом у цих будинках було 20 квартир, відтак мешканці цих помешкань повністю втратили своє житло", — каже директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Орест Тимчишин.
За його словами, в місті розробили програму надання компенсації власникам і співвласникам знищеної внаслідок обстрілів РФ нерухомості. Сума компенсації призначена для покупки нового житла та ремонту в ньому.
Розмір компенсації розраховуватимуть так: площу зруйнованої квартири помножать на вартість одного квадратного метра (сума, встановлена державними нормами), з коефіцієнтом три. Для отримання грошей власники та співвласники квартир мають подати у ЦНАП пакет документів і відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання у банку.
Пакет документів для отримання компенсації включає:
- заяву на ім'я директора департаменту житлового господарства та інфраструктури;
- копію паспорта;
- копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
- копію документа про право власності на квартиру;
- зобов'язання про припинення права власності на знищену квартиру
Заяву та документи може подати власник квартири, кожен зі співвласників окремо або один зі співвласників за нотаріально завіреної згоди з усіма іншими.
Що відомо про обстріл Львова 4 вересня
- 4 вересня РФ атакувала Львівщину трьома "шахедами", двома крилатими ракетами і двома "Кинджалами". Близько 5 години ранку у Львові пролунала серія потужних вибухів. 189 будівель, зокрема житлові будинки, 5 навчальних закладів, 2 центри творчості, 2 медичні установи, храм ПЦУ св. Юрія Переможця в історичному центрі зазнали ушкоджень. Серед них — 19 пам'яток архітектури. Йдеться, зокрема, про будинки на вулиці Коновальця та Кокорудза.
- О 12:59 аварійно-рятувальні роботи завершили. Надзвичайники врятували 12 людей. Семеро львів'ян загинули відразу. Серед них — 6 дорослих: Базилевич Дарина, Базилевич Ярина, Базилевич Євгенія, Демидова Ірина, Погорецький Олександр, Арабський Юрій та одна дитина — 7-річна Базилевич Емілія. 5 вересня у Львові оголосили Днем жалоби.
- 66 людей отримали травми, 11 з них у критичному стані доправили у лікарні. Більшість пацієнтів госпіталізували з травмами грудної клітки і черевної порожнини, а також осколковими пораненнями голови, шиї та кінцівок. Один з поранених — Богдан Кріль помер у лікарні 2 жовтня.
- 4 вересня, Львівська міська рада ухвалила виділити 30 млн гривень для компенсації мешканцям, житло яких зруйнувала російська ракетна атака. У Львівській ОВА також прийняли рішення виділити з резервного фонду обласного бюджету 30 млн гривень для покриття першочергових витрат. Мешканців, які втратили житло, поселили в модульному містечку та готелях та пообіцяли компенсацію на оренду житла.
- За фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством, розпочали кримінальне провадження.