Перейти до основного змісту

Сонячні панелі та окрема свердловина: як у лікарні на Львівщині готуються до можливого блекауту

У Ходорівській міській лікарні запрацювала сонячна електростанція. Станція працюватиме постійно, а не лише під час відключення електроенергії. Це дозволить не лише забезпечити безперервну роботу критичних для лікарні відділень у випадку знеструмлення, але й економити завдяки спеціальним батареям, що накопичують енергію.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Сонячні панелі розмістили на даху Ходорівської міської лікарні. А в окремому приміщенні розташована система управління до сонячної електростанції.

"Це є такі два гібридні інвертори: один на 10 кіловат, один на 5 кіловат. І є батареї в сумі на 30 кіловат. І на даху, так як ви бачили, є сонячних панелей в розрахунку на 18 кіловат. Ця система в нас живить відділення анестезіології та інтенсивної терапії, а ще дві операційні — найкритичніші в нас вузли", — розповідає керівник Ходорівської міської лікарні Назар Баторик.

Назар Баторик розповідає про систему управління до сонячної електростанції. Суспільне Львів

Як працює вся система, можна відстежити через програму у телефоні, показує керівник лікарні Назар Баторик.

"Оце ми бачимо показники в реальному часі. Зараз сонячні панелі, погода сьогодні в нас неяскрава, видають нам 0,8 кіловат. Тобто 800 ват. Звідси частинка 0,5 йде на батареї, тому що вночі вони були через те, що сонця не було, частково розвантажені, і 0,3 кіловата споживає наше відділення і операційна", — пояснює чоловік.

Спеціальна програма відображає дані у реальному часі. Суспільне Львів

За словами медичного директора лікарні Тараса Мельника, сонячна електростанція дозволить персоналу, зокрема в операційній, працювати без пауз у випадку знеструмлень.

"З точки зору лікаря, який проводить оперативне втручання, для нього жодних змін нема. Тобто нема якогось проміжку, що от світло вимкнулось і за секунду воно включилось. Воно автоматично все робить за долі секунди, і лікар, провівши операцію може навіть не знати, що за час операції світло відключалося 2-3 рази", — говорить Тарас Мельник.

Палата лікарні у Ходорові. Суспільне Львів

Ця сонячна електростанція запрацювала 1 листопада. Скільки точно електроенергії вона продукує та скільки споживають підключені до неї відділення за різних умов, ще рахуватимуть упродовж зимового сезону. Але попередньо, за словами Назара Баторика, робота такої сонячної електростанції у перспективі дозволить економити ту електроенергію, що її лікарня споживає з електромережі.

"Якщо є сонячні дні, а таких в році є більшість, відповідно, наше споживання відносно витрат буде менше, всі решта, це не можна так назвати "зекономлені" кіловати, це надлишок кіловат, який буде утворюватися на сонячній електростанції, буде скидатись у нашу загальну мережу і, відповідно, дозволить нам економити електроенергію", — каже керівник лікарні.

Назар Баторик зазначає, що профінансували встановлення сонячної електростанції благодійники.

Окрім того, у межах підготовки до зими та можливих знеструмлень у Ходорівській лікарні облаштовують власну свердловину. Вона забезпечуватиме лікарню автономним водопостачанням.

Як повідомили у пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації у коментарі Суспільному, 151 медзаклад на Львівщині забезпечений альтернативними джерелами енергії.

Топ дня

Вибір редакції