Реорганізація Львівського національного університету природокористування: студенти вийшли на протест

Студенти Львівського національного університету природокористування, що у Дублянах, вийшли на протест проти приєднання вишу до Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. Окрім того, таку петицію до Кабінету міністрів України зареєстрували працівники університету.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Наприкінці вересня міністр освіти та науки України Оксен Лісовий повідомив, що уряд ухвалив рішення реорганізувати Львівський національний університет природокористування, приєднавши його до Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.

Львівський національний університет природокористування. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Сьогодні, 7 жовтня, студенти вишу влаштували акцію, аби висловити незгоду. Зокрема, до неї долучилася Людмила Лаврін.

"Ми просто хочемо добитися справедливості, всі студенти хочуть зберегти своє, зберегти історію і зберегти автентичність", — каже студентка Львівського національного університету природокористування.

Студенти Львівського національного університету природокористування вийшли на акцію протесту. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Студенти Львівського національного університету природокористування вийшли на акцію протесту. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Студентка вишу Аліна говорить, також прийшла, аби відстояти виш.

"Не можна знищувати багаторічну історію університету, який був самостійний і має таку велику кількість студентів, навчальну базу", — зазначає дівчина.

Студенти Львівського національного університету природокористування вийшли на акцію протесту. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Студенти Львівського національного університету природокористування вийшли на акцію протесту. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Проректор Львівського національного університету природокористування Віталій Боярчук каже, заклад має 170-річну історію, саме тут вчився Степан Бандера. А цьогоріч в університеті навчається найбільша кількість студентів за всю його історію. Тож 3 жовтня від імені навчального закладу створили петицію до Кабінету міністрів України про те, аби виш не приєднували до Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій.

"Звучить "приєднання", а означає — ліквідація навчального закладу, ліквідація університету, залишиться лише той університет, до якого нас приєднають. Приєднати більший за масштабами навчальний заклад до меншого — це теж не дуже виправдано, адже в нас навчається понад 16 тисяч студентів, це разом із нашими структурними підрозділами. В наших партнерів, до яких нас приєднують, десь трошки більше 4 тисяч студентів", — пояснює Віталій Боярчук.

У виші навчався Степан Бандера. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Як повідомляв Оксен Лісовий, рішення про реорганізацію ухвалили після низки зустрічей ректоратів обох університетів за участі МОН. За його словами, наявна мережа закладів вищої освіти є застарілою і вимагає модернізації. У Кабміні уточнили, що студенти, які вже розпочали навчання, продовжать його за обраними спеціальностями та освітніми програмами зі збереженням усіх попередніх умов. Йдеться про вартість контракту або ж наявність бюджетного місця.

За словами виконувача обов’язків ректора Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій Івана Парубчака, інтереси працівників приєднаного вишу також будуть забезпечені.

"Кадровий потенціал однозначно буде збережений, науково-педагогічний склад однозначно буде збережений. Всі сильні сторони і всі сильні структурні підрозділи, які працюють, будуть розвиватися далі. Всі структурні підрозділи, які потребують певних змін, будуть тільки трансформації вектора діяльності", — каже чоловік.

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

У закладів, які об’єднують, є кілька варіантів розвитку подій, пояснює експерт напрямку "Освіта" Українського інституту майбутнього Микола Скиба.

"Якщо сценарій "А" не спрацьовує — це спробувати ще раз домовитись, тоді "Б" – запропонувати свій план, і "В" сценарій, можливо, найбільш радикальний — змінювати статус. Можливо, пожертвувати статусом закладу вищої освіти і отримати інший як професійної школи. В Україні на сьогодні немає такого. Тоді ось такі заклади, які вкрай не хочуть і в них є резони чіткі, чому їм треба залишатись самостійними, то, можливо, їм треба об’єднуватись і адвокатувати оці зміни до законодавства", — говорить Микола Скиба.

За його словами, тенденція до таких об’єднань зумовлена економічними причинами або ж браком фінансування та зменшенням кількості студентів у майбутньому.