Найдовше намисто, розмальоване яворівським розписом: на Львівщині встановили рекорд України

У місті Яворів, що на Львівщині, зафіксували рекорд України — "Найдовше дерев'яне намисто, розмальоване яворівським розписом". Довжина намиста — 37 метрів. Над його створенням майстрині працювали три тижні. Рекорд встановили на фестивалі Яворівської забавки та святі меду.

Більше про рекорд дізнавалося Суспільне.

"Це дерев'яне намисто ми фарбували в жовтий колір і накладали різні фарби: червоні, зелені та білі. Воно має довжину 37 метрів", — розповіла директорка культурно-мистецького центру "Сокіл" Любов Духнич.

Виріб складається з близько тисячі дерев'яних намистин. Його розробили майстрині місцевого культурно-мистецького центру "Сокіл", витративши на це три тижні.

Люди у Яворові тримають 37-метрове дерев'яне намисто, розмальоване яворівським розписом. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

"Перші згадки про яворівську забавку датуються XVII століттям. У Яворові колись була школа забавкарства, де і виготовляли дерев'яну яворівську забавку. Її малюють на жовтому кольорі, який символізує сонце. Зелений колір — це трава, а червоний — любов. Як правило, є білі крапочки — це світлість і чистота", — каже керівник відділу культури Яворівської міської ради Богдан Раделицький.

Встановлювали рекорд під виступи фольклорних колективів, які виконували українські народні пісні. Відвідувачів фестивалю частували медом, яворівським пирогом та іншими місцевими смаколиками. Також люди мали можливість навчитися розписувати яворівські забавки, робити ляльки-мотанки та ляльки-трав’яниці, вироби з глини.

Намистини, які розмальовували на фестивалі в Яворові. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

"Панує дуже гарна, святкова атмосфера, сповнена наших українських традицій, багато різних майстеркласів. Я взяла участь у плетінні ляльки-трав'янички з різними запашними травами — лавандою, безсмертником, вересом. Було дуже цікаво і красиво", — поділилася враженнями відвідувачка фестивалю Христина Малахівська.

Найдовше дерев’яне намисто, розмальоване яворівським розписом в Україні, планують продати згодом на аукціоні, а гроші передати для 24 окремої механізованої бригади ім. короля Данила.