Медики зі США рекомендували ампутацію. У Львові прооперували 6-річну дівчинку, пальці якої були збільшені в 4 рази

Завідувач Центру хірургії та онкології Гнат Герич та пацієнтка Меланія. Пресслужба Першого ТМО Львова

У Львові медики лікарні святого Пантелеймона виконали дві операції 6-річній Меланії. У два роки в дівчинки раптово збільшилася частина пальців лівої руки. До шести років пальці, за словами лікарів, набули гіганських розмірів, пульсували, а найменший поріз спричиняв сильну кровотечу.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Як розповіли батьки дівчинки, у два роки в Меланії раптово збільшилися деякі пальці на лівій руці та набули синьо-багряного кольору. Родина роками відвідувала різних лікарів, аби встановити діагноз та почати лікування, втім безрезультатно. Зверталися навіть в американську клініку. Проте там запропонували лише один варіант — ампутацію. До шести років пальці Меланії збільшилися у чотири рази та пульсували. Будь-який найменший поріз у цій зоні спричиняв масивну кровотечу.

Пальці Меланії до операції. Пресслужба Першого ТМО Львова

Декілька місяців тому родина звернулася у лікарню святого Пантелеймона. Фахівцям нарешті вдалося встановити правильний діагноз: артеріовенозна мальформація. Це вроджена патологія, яка зазвичай вражає судини головного мозку, рідше — спинного. За словами медиків, те, що недуга розвинулася в судинах руки — унікальний випадок. З такою патологією хірурги лікарні зіткнулися вперше.

“Судини в кисті та передпліччі Меланії розвинулися аномально — з множинними сполученнями між артеріальною та венозною системами. Тобто кров з артерій потрапляє у вени і розширює їх, що призводить до зміни кольору шкіри та значного набряку пальців. А при їхньому пошкодженні відповідно виникає артеріальна кровотеча — найнебезпечніша з можливих”, — розповідає завідувач Центру хірургії та онкології №1 лікарні Гнат Герич.

Спершу лікарі мусили з’ясувати анатомію судинного дерева в кисті Меланії та перевірити, чи можливо видалити патологічні судини без порушення кровопостачання кінцівки. Для цього під час діагностичного втручання перекрили деякі венозні фістули — патологічні отвори, через які кров з артерій Меланії потрапляє в її вени.

Під час другої операції на кисті, яка тривала 6 годин, спеціалісти видалили більшу частину аномально розвинутих судин і змогли зменшити тиск крові у венозній системі.

"Це доволі складне втручання, адже хірургам потрібно було вкрай делікатно видаляти кожну аномальну судину та водночас — не зачепити ті, що відповідають за живлення кінцівки. І їм вдалося це зробити", — йдеться у повідомленні.

Завдяки операції пальці Меланії зменшилися вдвічі. За місяць дівчинці виконають повторне втручання, під час якого хірурги планують видалити залишок аномальних судин.