У Львові планують залучати більше жінок до водіння маршруток, трамваїв та тролейбусів

У Львові є 90 вакансій водіїв трамваїв та тролейбусів та 120 — водіїв автобусів. У зв'язку з цим місто буде безкоштовно навчати водінню жінок, щоб вони могли отримати водійське посвідчення категорії "D".

Більше про це дізнавалося Суспільне.

За словами директора департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олега Забарила, брати на роботу чоловіків зараз є проблематично, бо в них мають бути оновлені військово-облікові дані. Саме через це планують залучати більше жінок.

"Ми комунікуємо з закладами профтехосвіти, щоб вони на базі свого навчального закладу навчали водіїв на категорію "D". Також контактуємо з сервісним центром МВС, але, згідно зі статистикою, жінок-водійок з категорією "D" фактично немає. Відповідно, зараз ми маємо амбітну ціль — через навчальні комбінати залучати водійками громадського транспорту жінок. Обіцяємо їм премію", — розповідає Олег Забарило.

Наразі 138 жінок керують у Львові трамваями, а 42 — тролейбусами.

"У нас є школа, яка постійно функціонує. Ми паралельно навчаємо як водіїв тролейбусів, так і трамваїв. Навчання триває три місяці. Один — теорія, два — практичні заняття, стажування. Так, це не просто, але, як показує практика, можливо", — каже фахівчиня зв'язків із громадськістю "Львівелектротрансу" Ольга Бачинська.

Львівські тролейбус. Суспільне Львів

Водійка тролейбуса Ольга Євграфова змінила роботу три роки тому. Раніше вона працювала у сфері торгівлі, але в час пандемії ковіду отримала водійські права категорії "D" та сіла за кермо тролейбуса.

"Поступово, крок за кроком, ми опановували всі знання, починаючи від того, як запустити тролейбус і закінчуючи найменшими деталями його будови. Цей механізм ніби і непростий, але насправді нічого складного там немає. В мене не було страху, не було страшно вчитися", — ділиться враженнями Ольга Євграфова.

Водійка тролейбуса Ольга Євграфова. Суспільне Львів

Деталі щодо вакансій водіїв громадського транспорту можна дізнатися за номерами телефонів.+380676727066 — ЛК АТП-1;+380674292196 — ЛКП "Львівелектротранс"