Познайомились у реабілітаційному центрі: історія кохання військових Анастасії Савки та Олексія Левченка

Анастасія Савка та Олексій Левченко. Instagram/anastasia11_28

Під час реабілітації у центрі "Superhumans" снайперка зі Львова Анастасія Савка із позивним "Фенікс" познайомилась із військовим Олексієм Левченком, який також втратив ногу на передовій. На початку червня чоловік освідчився Анастасії. Тепер пара готується до одруження, а також до повернення на службу.

Більше про це Анастасія Савка розповіла у коментарі під час візиту на офіційне відкриття реабілітаційного центру "Superhumans".

Львів’янка Анастасія Савка з позивним "Фенікс" пішла у військо з початком повномасштабного вторгнення. Спершу була у територіальній обороні, згодом обрала спеціалізацію й стала снайперкою. Дівчина воювала на Запорізькому напрямку. 28 листопада 2023 року отримала поранення, унаслідок якого їй довелось ампутувати ногу.

Анастасія Савка. Суспільне Львів

У центрі "Superhumans", де військова проходила реабілітацію та протезування, познайомилась із іншим пацієнтом центру — Олексієм Левченком.

"Я приїхала сюди з думкою, що я запротезуюся і швиденько повертаюся на службу. Тут я зустріла Олексія. Ми познайомились на рецепції в перший же день, тобто вийшло так, що наша реабілітація розпочалася одночасно і протезування. Я запитала: "Де тут можна поїсти?" І Олексій відразу запропонував мені: "Я на машині, поїхали двоє". І так ми почали спілкуватися, після того почали багато часу разом проводити, їздити на реабілітацію. І так закрутилося, що тепер я буду одружуватися на ньому", — каже Анастасія Савка.

Згодом дівчина отримала від Олексія пропозицію руки та серця.

"Нас запросили на студію дати інтерв'ю. Першим запросили Олексія, я мала після нього бути. Десь пройшла година і мене запрошують. Я заходжу в студію, а там моя мама, посестра і Олексій сидить. В кінці ефіру виходить мій син, приносить мені букет квітів і Олексій стає на одне коліно. Я в цей момент навіть близько цього не підозрювала, навіть не знала, що таке може бути, для мене це реально був шок. Я там стояла і не знала, що мені говорити, забула взагалі слова. Ми один одного підтримуємо, допомагаємо, тобто це дійсно людина, з якою я дуже хочу бути", — ділиться військова.

Анастасія Савка розповідає, не планують робити масштабного весілля, адже зараз такі святкування не на часі.

"Це більше для нас двох. Робити якісь гульки, розваги, коли там наші хлопці мучаться, це не дуже правильно. Ми хочемо це зробити скромно, для нас, це наше свято. А 150 людей і торт за 150 мільйонів я вважаю... це не по приколу", — говорить дівчина.

Анастасія Савка та Олексій Левченко. Instagram/lyoha_leksus4308_levchenko

Разом з тим військовослужбовиця і її наречений не планують залишати службу.

"Ми проходимо всі етапи. Зараз мене по службі вимушені звільнити, так як згідно з новим законом усі ампутовані — це непридатні. Нас знімають з обліку, а потім ми можемо повернутися на контракт. Звичайно, на нулі ми не побігаємо. Ми вертаємось на службу, а не в окопи стрибати, тому що так в нас склалося. Але ми плануємо повертатися на службу", — каже Анастасія Савка.

Дівчина додає, завдяки протезуванню може повноцінно жити і вільно планувати своє майбутнє:

"Я зараз можу займатися буденними справами, займатися спортом, відпочивати, тобто робити в принципі все те, що я робила до поранення. Протез дає мені змогу повноцінно жити без бар'єрів".