Для військових та цивільних: у Львові розпочали набір на безкоштовний курс керування дронами

Курс із керування дронами у Львові, червень 2024. Суспільне Львів/Ольга Іващук

У Львові стартував новий потік навчання з керування дронами для військових та цивільних. Курс триває два тижні, він безкоштовний.

Більше про навчання Суспільному розповів інструктор Андрій Романов.

"Навчання триває два тижні. Спочатку повністю теорія. Ми розказуємо що, як, чому літає. Потім люди сідають за симулятор і, відповідно, літають. Намагаються відчути, що взагалі відбувається. Потім потроху починають краще-краще-краще", — каже Андрій Романов.

Один із учасників курсу Володимир Сокіл розповідає, що зацікавився пілотуванням дронів після комп’ютерної гри:

"Така гра є – "FPV-камікадзе". Ну, щось попробував, воно так зацікавило мене. Досить цікаво. І тут друзі сказали, що є така можливість, що можете прийти, повчитися на курс, що він проходить два тижні. В мене є трохи вільного часу і я вирішив його виділити, тому що вважаю, що це потрібна річ в нинішній час. У грі набагато легше було. Тут більше деталей. Я б сказав, це нелегка справа".

Навчання започаткувала громадська організація "Для Перемоги". Після того як слухачі курсу навчаться пілотувати на симуляторах, вони практикуються на полігоні зі справжніми дронами, каже керівник громадської організації Іван Попович.

"Охочих на сьогодні дуже багато. Насправді проблема в тому, що ми максимально тут стараємося навчати спочатку військовослужбовців або тих, кому це нагально необхідно. І потім "вклинюємо" в ту чергу людей, охочих львів’ян і не тільки, жителів Львівської області, які мають бажання навчитись літати на дронах", — розповів Іван Попович.

За його словами, записатися на навчання можна на сайті громадської організації.