У пам'ять про Тараса Бобанича "Хаммера": в Карпатах організували військово-патріотичний вишкіл для молоді

На Львівщині у Карпатах стартував військово-патріотичний вишкіл для молоді. Організували його у пам'ять про Героя України Тараса Бобанича із позивним "Хаммер". Військовий загинув у 2022 році під Ізюмом на Харківщині.

Як відбувається вишкіл, дізнавалося Суспільне.

Одне з завдань — гра в страйкбол. Учасники одягнули камуфляжний одяг, захисні окуляри та маски, а також зарядили страйкбольні гвинтівки, що імітують бойову зброю. Після цього їх поділили на команди та оголосили про початок гри.

"Страйкбол — це військова тактична гра для того щоб відтворювати реальні бойові дії, просто зі страйкбольним спорядженням замість бойового. Це дуже добре для тренувань. Бо, по-перше, це дешевше. Такий страйкбольний автомат на відміну від бойового аналога коштує в 10 разів дешевше. І кульки набагато легше купити", — розповідає інструктор "Дяк".

Спілкуються під час вишколу за позивними. Серед тих, хто вирішив долучитися — 18-річна дівчина із позивним "Рокса". Каже, це не перший її досвід участі у вишколі, тут її захопив страйкбол та тактична медицина.

"Найважче — це, мабуть, розпізнати противника, коли він в лісі, за деревами, за листям. Тільки чуєш постріли і так цілишся — 50/50 влучиш чи ні. Дуже цікаво, дуже крутий вишкіл", — ділиться враженнями дівчина.

Всього на вишкіл у Карпатах приїхало 40 учасників із різних областей України, а також близько 20 інструкторів. Вишкіл організували в пам'ять про Героя України Тараса Бобанича із позивним "Хамер", розповідає його подруга "Нікіта":

"Хамер" у нас Герой України, який завжди займався військово-патріотичним вихованням, займався дітьми, молоддю. Зараз такий час, що кожен має знати хоч елементарно тактичну медицину, тактику ведення бою, ідеологію, оскільки це патріотизм, і він має ще з колиски загартовуватись".

Вишкіл триватиме до понеділка. У програмі передбачені нічні тренування, стрес-тести, заняття із бойових мистецтв та тактичної медицини. За словами організаторів, у майбутньому такі вишколи у пам'ять про Тараса Бобанича планують проводити щороку.