Загинув на День Незалежності. У Львові відкрили мурал, присвячений військовому Тарасу Березюку

Сьогодні, 23 травня, в День Героїв України, у Львові відкрили майже 30-метровий стінопис, присвячений загиблому 34-річному військовому Тарасу "Сихівському" Березюку. Львів'янин був учасником Революції Гідності, пішов воювати добровольцем у 2014 році, а також після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Артилерист 24 окремої механізованої бригади загинув на День Незалежності — 24 серпня 2022 року.

Спогадами про Тараса Березюка з Суспільним поділилася мама та друг захисника.

Мурал відкрили та освятили на Сихові. Стінопис впродовж 8 місяців малював художник Олександр Приймак. Створював його сам на понад 300 метрах квардратних — на багатоповерхівці, що розташована поруч із школою, де вчився Тарас Березюк.

Мурал Тарасу "Сихівському" Березюку на багатоповерхівці у Львові. Пресслужба Львівської міської ради

"Найважче було звикнути до того, що ти не бачиш роботи цілком, коли ти її малюєш. Ти бачиш пляму 2 на 2 метри. А в мене є така схильність до такої надмірної акуратності. От я вимальовував якийсь кусочок і кожного разу, щоб побачити, треба було спуститись, відійти на метрів 50 і звідти глянути", — розповідає Олександр Приймак.

Автор муралу Олександр Приймак. Суспільне Львів

На Сихові Тарас Березюк жив та навчався, любив свій район і позивний у війську мав відповідний — "Сихівський". Його мама Марія Березюк каже, хоче, аби це зображення символізувало не лише її сина, але й інших героїв, які загинули у війні за Україну.

"Знаєте, мій Тарас він був такий більше скромний, такий простий, він, може б, навіть не хотів того возвеличення, але так як він мій син, я знаю, який він патріот, як він любив Україну", — ділиться Марія Березюк.

Мама загиблого захисника Марія Березюк. Суспільне Львів

Приїхали, аби згадати Тараса Березюка, його побратими. Зокрема, його друг — військовослужбовець Юрій Герун.

"В 2014 році він безапеляційно пішов одразу першим, у травні він був у першій хвилі мобілізації. Я за ним вже не встигав в тому плані. Відповідно, 24-ка стала його бригадою, він їй був вірний і під час повномасштабного вторгнення. Коли ми тоді пішли у військкомат, то я в 80-ку попав, а Тарас знов в 24-ку. Він був артилерист, працював із великими калібрами. Я знаю дуже багато деталей, яку роботу він провів, скільки ворогів знищив", — пригадує Юрій Герун.

Інформаційна таблиця про Тараса Березюка. Суспільне Львів

Прийшли на відкриття муралу і фанати львівського футбольного клубу "Карпати", до шанувальників якого належав Тарас.