У Львові відбулися перегони мініелектромобілів на водні, які сконструювали школярі

У Львівській академічній гімназії при НУ "Львівська політехніка" відбулись перегони мініелектромобілів, що працюють на водні. Участь взяли п'ять команд. Школярі склали екологічні автівки з отриманих деталей у масштабі 1:10 та випробували їх на спеціальній трасі.

Як це було, дізнавалося Суспільне.

Львівська політехніка відібрала п'ять шкіл, у яких організували команди по п'ять старшокласників зі вчителем-керівником. Вони отримали завдання спроєктувати, сконструювати і зібрати у масштабі 1:10 електромобілі, що працюють на водні.

Мініелектромобілі, які створили учні, на старті. Суспільне Львів

Кожен створений гурток отримав від організаторів генератор водню, комплект деталей для складання моделі мініелектромобіля, а також набір пристроїв для демонстрації роботи різних засобів відновлюваної енергетики.

"Ми отримали деталі і почали по відеогайду збирати власними силами, ми самі придумали дизайн і круто, що це ми самі все конструювали", — розповідає учасник команди школи №73 Максим Дашко.

Учасник змагань Максим Дашко. Суспільне Львів

Сьогодні, 21 травня, команди випробували ці мініелектромобілі на перегонах.

"Під час самих змагань у нас вилетів контакт і нам потрібно було його вставляти, але ми з цим справились і машина їхала далі. А зараз ми просто дивимось, наскільки вона гаряча та чи всі елементи в цілісності", — каже учасник команди Львівської академічної гімназії Микола Забульський.

Учасники змагань. Суспільне Львів

Перше місце на змаганнях здобула команда Львівської академічної гімназії.

"Насправді ми очікували що буде перемога, оскільки ми дуже багато готувались, готували нашу команду, розподілили ролі, тому ми очікували на такий результат", — ділиться учасник команди Олександр Остащук.

Учасники команди-переможниці зі Львівської академічної гімназії. Суспільне Львів

26 травня всі команди в межах проєкту "Horizon Hydrogen Grand Prix" візьмуть участь у першому турі щорічних світових змагань, які відбудуться у Чехії. А згодом 20 найкращих команд з усього світу візьмуть участь у фіналі змагання в Лас-Вегасі у США.

"Ми вирішили організувати такі пробні перегони, бо офіційні перегони відбудуться на наступному тижні у Чехії. Всі ці команди поїдуть в Чеську республіку де будуть змагатися у першому турі з чехами, потім буде другий тур європейський, остаточний тур буде в Лас-Вегасі", — додає завідувач кафедри електромехатроніки Львівської політехніки Ігор Щур.