За три дні зібрали майже 340 тисяч. Чи продовжить роботу "Домівка врятованих тварин" у Львові

У п'ятницю, 17 травня, керівник "Домівки врятованих тварин" Орест Залипський оголосив про закриття притулків у Львові та біля Добротвору. Причиною такого рішення стали борги та брак грошей на утримання тварин. Упродовж трьох днів допомогти притулку зголосилось чимало небайдужих.

Чи вдасться зберегти "Домівку", дізнавалося Суспільне.

"Домівку врятованих тварин" відкрили 6 років тому. Там зараз живе понад 1500 тварин. За словами керівника притулку Ореста Залипського, упродовж останнього року команда розглядала варіант закриття притулків.

"Через те, що кожного дня стає все важче працювати, менша кількість фінансів на тварин, а тварин стає все більше. І зараз прилаштування дуже низькі. А цих тварин всіх потрібно забезпечувати хорошою їжею, обробками, ветеринарами, доглядом працівників. А кожного разу все, повторюсь, менше стає грошей на ці всі витрати", — пояснює Орест Залипський.

Керівник "Домівки врятованих тварин" Орест Залипський. Суспільне Львів

У п’ятницю в соцмережах оголосили про закриття "Домівки". Після цього чимало людей зголосилося допомогти. Тоді "Домівка" відкрила збір на 550 тисяч, аби вдалося сплатити борги.

"Ми закрили борг у клініці повністю — 260 тисяч і борг за корм для хижих птахів — 79 тисяч. Далі ще в процесі збору. Знову накопичуються борги, нічого не зміниться. Треба буде купляти їжу, платити ветеринарам, платити працівникам. Тому ми зараз намагаємося знайти такі методи, щоб мати щось стабільне, яке би могло покривати витрати притулку", — каже керівник притулку.

Як повідомили Суспільному у пресслужбі мерії, представники міської ради мали зустріч із керівництвом "Домівки". Зараз вираховують необхідну суму для допомоги. За словами Ореста Залипського, чи продовжить роботу "Домівка", залежить від стабільного фінансування.