На Львівщині двом фермерським господарствам, які заснували ветерани російсько-української війни, надали пільгові кредити на загальну суму майже півтора мільйона гривень. В області діють програми підтримки сільгоспвиробників. Цьогоріч додатково вирішили підтримати ще й фермерів-військовослужбовців.
Більше про це дізнавалося Суспільне.
Андрій Шуховський – колишній поліцейський, а нині – фермер. Чоловік раніше брав участь в АТО, а на початку повномасштабного вторгнення знову став до лав Сил оборони.
"На другий день зразу взяв свої військово-облікові документи, вже як голова фермерського господарства. Ми з хлопцями пішли у військкомати. Ми знали, що в нашому районі формується територіальна оборона у місті Червонограді і ми долучилися до лав територіальної оборони", — розповідає Андрій Шуховський.
Військовослужбовець служив на східному напрямку. Розповідає, як вдалося поєднувати дві справи.
"Це було два фронти в мене. Один фронт був, там де я був. А другий фронт – це фермерське господарство. Земля, я вам скажу, вона не буде чекати. Її треба кожен день ходити пильнувати. Ціни попіднімалися в два рази. Дефіцит був дизеля, засобів захисту рослин, мінеральні добрива були дуже дорогі", — пригадує чоловік.
Своє фермерське господарство Андрій Шуховський назвав на честь сина. А вести справи йому допомагає дружина. Подружжя вирощує сою, пшеницю та гречку.
"Ще у 2015 році мені виділили земельну ділянку. І на основі тої земельної ділянки ми собі так вирішили з жінкою започаткувати свій бізнес, свою справу. Попит був у нас на сою. І ціна на неї трималася. Це така культура, яка не потребує стільки затрат як пшениця. Пшениця потребує і захисту, і мінерального добрива. Із пшеницею була трошки проблема", — додає власник фермерського господарства.
Андрій Шуховський взяв участь в обласній програмі пільгових кредитів під 3% річних для ветеранів. Він отримав 700 тисяч гривень кредиту. За ці кошти, розповідає, вже придбав трактор.
Наразі такі пільгові кредити надали двом ветеранам Львівщини, каже директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.
"Головна умова – це щоб засновником господарства був учасник бойових дій, щоб господарство було офіційно зареєстровано, щоб господарство сплачувало податки і надало бізнес-план щодо розвитку на найближчі 5 років, тому що кредити надаються на розвиток", — пояснює Тетяна Гетьман.
За словами жінки, на цей напрям загалом виділили 5 мільйонів гривень з обласного бюджету. Відтак, до кінця року для ветеранів є можливість взяти участь у цій програмі.