7000 доларів за оформлення інвалідності: у Львові в ТРЦ на хабарі затримали завідувачку відділення лікарні

Завідувачку відділення затримали на одержанні частини хабаря в 5,5 тисяч доларів. Пресслужба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону

Слідчі ДБР затримали на хабарі завідувачку відділення Львівської багатопрофільної лікарні №19 філії "Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України". Чиновниця допомагала здоровим чоловікам призовного віку отримувати документи, на підставі яких їх би визнали непридатними для служби.

Як повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань, жінка залучила до схеми лікарів різних закладів охорони здоров’я Львова. Вони видавали фальшиві висновки про стан здоров’я "пацієнтів", на підставі яких чоловіки отримували інвалідність. Вартість "послуги" становила 7 тисяч доларів США на людину.

"За наявними даними, схема діяла з осені минулого року й отримати "липову" інвалідність змогла велика кількість військовозобов’язаних. "Клієнти" були не лише з Львівщини, а й зі всієї України", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці затримали жінку 17 квітня в торговельному центрі. Тоді медикиня забирала другу частину хабаря — 5,5 тисяч доларів від мешканця однієї з центральних областей, який хотів зробити "інвалідність". Під час обшуків у помешканні та на робочому місці правоохоронці вилучили медичну документацію та майже 35 тисяч доларів.

Затримання жінки у торговому центрі. Пресслужба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону

Посадовиці повідомили про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. Їй загрожує до 8 років ув'язнення з конфіскацією майна. Жінці обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави, а також відсторонили від виконання службових обов'язків.

Правоохоронці встановлюють повне коло людей, причетних до схеми, та готують нові підозри учасникам групи.