Транспорт працює у звичному режимі: у Львові розповіли про хакерську атаку на систему електронного квитка

У ніч на 29 березня у Львові зафіксували хакерську атаку на систему електронного квитка. Наразі пасажири можуть завалідувати "ЛеоКарт", але не можуть поповнити картку чи перевірити її баланс.

Більше розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Олег Забарило.

"Так виглядає, що ціллю зловмисників було знищення даних, які, власне, стосуються функціонування системи електронного квитка. Цільово колегами було переведено роботу системи в громадському транспорті в автономний режим. Зараз були відключені певні функції, щоби унеможливити подальші інциденти. Зараз неможливо в громадському транспорті й на відповідних сервісах перевірити баланс карток "ЛеоКарт" і поповнити картки. Загалом громадський транспорт працює у звичному режимі", — каже Олег Забарило.

За його словами, зараз валідації в транспорті здійснюються у звичному режимі. Інформація про них накопичується, а гроші можуть списуватися із затримкою. Сервіси поповнення й перевірки балансу карток планують відновити після висновків від кіберполіції.

Директор ЛКП "Львівавтодор" Микола Власюк каже, що ці сервіси обмежили, щоби вони не заважали з'ясувати обставини атаки:

"Коли стало відомо, що це хакерська атака, відключили всі доступи для всіх сторін, провели аналітику, по яких серверах було здійснено зловмисні дії, підключили девопсів з різних організацій і зразу повідомили правоохоронні органи. Ми обмежили дві функції, які можуть заважати поточному розбору ситуації. Нові картки в цей період не видавалися".

"Від суботи працівники з кібербезпеки департаменту кіберполіції проводять дослідження та огляди серверних обладнань з метою встановлення схем та порядку, за яким здійснювали втручання хакери", — додав заступник начальника управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Ілля Тогаєв.