"Не хочу, щоб мій син в майбутньому тримав автомат". 30-річний захисник після реабілітації планує повернутися на фронт

Олександр Рясний. Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

30-річний Олександр Рясний з прифронтового Оріхова на Запоріжжі присвятив військовій службі 12 років. Він пройшов усі етапи цієї війни з РФ — від АТО та ООС і до повномасштабного вторгнення. У вересні 2023 року чоловік отримав важке поранення, унаслідок якого втратив ногу та два літри крові. Попри це після реабілітації у центрі "Незламні" хоче повернутися на службу, щоб не довелося йти воювати дітям.

Історією захисника поділилися у пресслужбі Першого ТМО Львова.

У 18 років Олександр Рясний пішов на військову службу за контрактом, а згодом поповнив лави Нацгвардії. Захисник служив у АТО та ООС, тож на початок повномасштабного вторгнення вже був командиром батальйону. У вересні минулого року чоловік отримав важке поранення.

“Відпрацювавши на позиціях, ми мали змінитися з побратимами. Саме в той час почався артилерійський обстріл ворогом. Я почув гучний вибух і впав. Мені розірвало ногу”, — каже Олександр Рясний.

Олександр Рясний. Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

Уламок снаряду пошматував стегно військового. Він втратив близько двох літрів крові. У важкому стані Олександра доправили до шпиталю, де його два тижні рятували в реанімації. Коли стан воїна вдалося стабілізувати, його скерували у центр "Незламні" у Львові.

Львівські хірурги загоїли рани Олександра та сформували куксу, щоб встановити сучасний протез. Тоді з чоловіком почали займатися фізичні терапевти. Наразі захисник вже на етапі активної реабілітації і протезування. Спеціалісти виготовили для нього тимчасову штучну кінцівку, на якій він вчиться ходити. А поруч із захисником у Львові — його дружина і син.

“Я для себе зрозумів, що мене вкрай сильно мотивують маленькі успіхи. Я потроху рухаюся до своєї мети”, — говорить Олександр Рясний.

Олександр Рясний у реабілітаційному центрі "Незламні". Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

Чоловік каже, хоче навчитися вільно користуватися протезом. А після реабілітації —повернутися в стрій та продовжити боротьбу.

“Я не хочу, щоб мій син, якому зараз 5 років, в майбутньому тримав в руках автомат. Тому навіть після важкого поранення я повернусь до лав ЗСУ”, — додає чоловік.

Олександр Рясний у реабілітаційному центрі "Незламні". Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

Також він мріє з дружиною про донечку.