Розважити пацієнтів та зібрати гроші на ЗСУ: Як у Львові лікарі "Охматдиту" створили вертеп

У Центрі дитячої медицини, лікарні "Охматдит" медики створили вертеп. Таким чином хотіли розважити своїх пацієнтів, колег та показати різдвяні традиції. Також дійство мало благодійну мету.

Як розповів Суспільному учасник вертепу та дитячий хірург Микола Микита, репетиції тривали близько місяця.

У лікарні перебувають діти, яким щодня проводять певні процедури чи операції. Тож аби вони відчули святкову атмосферу – медики вчили текст та колядки до вертепу. Із лікарських халатів реаніматологи, хірурги та інші медпрацівники переодягнулись у костюми. У ролі Сари – керівниця реанімаційного відділення Віра Примакова.

"Я виконую роль жидівки, може такої трохи пафосної панянки, і ми надіємось з жидом, що ми зможемо трохи розвеселити ситуацію, яка відбувається, бо як би це важко не звучало, але не легкий в нас цей Новий рік і це Різдво, тому ми хочемо внести хоч якусь позитивну нотку в даний вертеп. Щоб хоч трошки люди посміхалися, а не тільки плакали", – каже Віра Примакова.

Її колега і партнер в образі Жида в вертепі Микола Микита – має посаду дитячого хірурга.

"Перемикнутися не важко. Я б сказав, що навпаки – мені краще. Бо воно частково відволікає. І кожен день в нас є нюанси – коли репетицію перериваємо, бо є щось – навіть от вчора було – і ми біжимо, то в реанімацію, то в відділення", – розповідає дитячий хірург.

Прийшли подивитись на вертеп до колег інші лікарі Центру, медсестри та батьки із дітьми, що зараз лікуються у центрі.

Такий вертеп у медзакладі готують другий рік поспіль. Окрім привітання із Різдвом мали і благодійну мету – збирали гроші для потреб Збройних сил України.