Ірина Фаріон подала позов до суду щодо звільнення з "Львівської політехніки"

Ірина Фаріон судитиметься з НУ "Львівська політехніка", грудень 2023 року. Фото: УНІАН

Мовознавиця та народний депутат України VII скликання Ірина Фаріон подала позов до суду щодо звільнення з "Львівської політехніки".

Цю інформацію Суспільному підтвердила Ірина Фаріон 8 грудня.

Як розповіла у телефонній розмові Ірина Фаріон, вона оскаржуватиме рішення про звільнення. Позов був поданий напередодні, 7 грудня.

"Це було незаконне політично вмотивоване звільнення. Більше нічого не можу коментувати", — сказала мовознавиця.

За словами Ірини Фаріон, коли відбудеться слухання, вона наразі не знає.

За даними ресурсу Судова влада України, справу слухатимуть у Галицькому районному суді Львова. Предмет позову "визнання незаконним та скасування наказу про звільнення. Суддя у цій справі — Віталій Стрельбицький.

15 листопада мовознавицю звільнили з Національного університету "Львівська політехніка". Університет розірвав із нею трудову угоду.

Керівниця Центру комунікацій "Львівської політехніки" Наталія Павлишин, у телефонній розмові сказала, що ситуацію коментувати не будуть.

Що відомо про скандал з Фаріон

  • 4 листопада вийшов ефір програми "Рандеву з Яніною Соколовою", де Фаріон розкритикувала російськомовних українських військових, зокрема з Третьої штурмової бригади (створена на базі добровольчого формування "Азов").
  • Вранці 7 листопада після інтерв'ю з мовознавицею уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець написав, що звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації. Лубінець прямо не назвав прізвища Фаріон, однак його заява з'явилася на тлі скандалу з нею, який зараз обговорюють у соцмережах.
  • Також на одному із корпусів Львівської політехніки наклеїли листівки із закликами звільнити Фаріон, яка викладає у цьому навчальному закладі.
  • На сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу. Там уточнили, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.
  • 9 листопада у Міністерстві освіти та науки України відреагували на скандал з Фаріон. І заявили, що підтримують вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників та захисниць. При цьому додали, що рішення про призначення та звільнення працівників ухвалює виш.
  • 13 листопада Фаріон опублікувала скріншот електронного листа від студента з Криму, який став на її бік у мовному скандалі, та не приховала його особисту інформацію.
  • На цей інцидент також відреагував Лубінець. Він наголосив, що звернувся до СБУ з відповідним зверненням, адже Фаріон не лише вчинила правопорушення, але й підіграла окупантам.
  • Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження за чотирма статтями, а також призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій Фаріон.
  • 15 листопада мовознавицю звільнили з Національного університету "Львівська політехніка". Університет розірвав із нею трудову угоду.