Врятували військовослужбовці: у Гарнізонному храмі Львова можна побачити ікони з Бахмута

. Суспільне Львів

У гарнізонному храмі Петра і Павла можна побачити ікони з Бахмута. Їх привезли військовослужбовці, які знайшли їх і зруйнованій багатоповерхівці. Це чотири ікони, які знайшли на передодні Великодня.

Військовослужбовці Тарас Тимчишин і Андрій Очкус знайшли ікони у бахмутській багатоповерхівці напередодні Великодня.

Тарас Тимчишин і Андрій Очкус врятували ікони у Бахмуті. Суспільне Львів

"Ми виходили і побачили цю ікону. Вона була під завалами, самий кутик. Ми не знали, що це, давай кажу дістанемо, подивимось, може це ікони. Ми дістаємо і дійсно — ікони. Ми спочатку дістали одну, потім другу, цю і оця була остання, але в цій ми як діставали рамка розліталася, бо вона старовинна і скло було тріснуте", — каже військовослужбовець Тарас Тимчишин.

Військовослужбовці власноруч відновили рамку і зберігали ікони до повернення до Львова.

Ікони з Бахмута у Львові. Суспільне Львів

"Як врятували захисники, так вони і є, але на деяких роботах видно пізніші доторки людей, які мали ці ікони, особливо центральна. Видно, що там поставлене нове скло і досить на такому побутовому рівні, не зовсім професійно", — каже реставратор Арсен Шпак.

Захисники розповіли, що зберігали ці ікони у місці дислокації, наразі їх можна побачити у Гарнізонному храмі Петра і Павла.

Ікона з Бахмута. Суспільне Львів

"Ми здобудемо перемогу і ми будемо докладати також всіх зусиль, щоб повернути те саме місто Бахмут і я вважаю, було б доречним вкінці, щоб ті ікони завезли туди, де вони мали бути", — каже військовослужбовець Тарас Тимчишин.

Врятували військовослужбовці: у Гарнізонному храмі можна побачити ікони з Бахмута. Суспільне Львів

"Ми маємо всі шанси перемогти. Дуже великі шанси на перемогу. Віримо, що вона точно буде найближчим часом", — каже військовослужбовець Андрій Очкус.