Перейти до основного змісту

Медобладнання та місце дислокації. Що відомо про проєкт аеромедичної евакуації на Львівщині

. Суспільне Львів

На Львівщині розпочався проєкт із аеромедичної евакуації. Напередодні, 1 квітня, в область доправили спеціальний гелікоптер. Перший навчальний політ на ньому здійснили з Ніжина із дозаправкою у Луцьку.

Приземлився вертоліт на летовищі у Черлянах неподалік Львова. Там медики й ознайомилися із обладнанням на борту. Гелікоптером транспортуватимуть до лікарні пацієнтів із важкими травмами. Також доправлятимуть органи для трансплантації.

Гелікоптер на летовищі у Черлянах. Суспільне Львів

Гелікоптер EC 145 управління ДСНС відтепер у розпорядженні медиків. Борт гелікоптера оснащений усім необхідним медичним обладнанням. Там є дефібрилятор, аспіратор, апарат штучної вентиляції легень, інфузоматиІнфузомати (перфузори) — апарати, призначені для автоматизованого внутрішньовенного введення лікувальних препаратів, анальгетиків з високою точністю дозування, а також необхідною швидкістю і протягом необхідного періоду. та ноші.

Обладнання на борту гелікоптера. Суспільне Львів

"Повністю обладнаний для надання парамедичної допомоги. Також у нас є ще балка, яка кріпиться справа і зліва тросом, ми можемо рятувати людей, піднімати, переносити", —розповідає пілот Костянтин Старостенко.

Гелікоптер може розвивати швидкість до 270 кілометрів на годину. Без дозаправки він може летіти 350 кілометрів. За словами командира екіпажу Євгена Скринника, вертоліт невеликий, тому приземлитися може на будь-якому вільному майданчику.

Гелікоптер аеромедичної евакуації. Суспільне Львів

"Мінімальний розмір майданчика 15 на 15 метрів, або діаметром 20 метрів – цього достатньо. Якщо в місті якась площа буде, яка не перегороджена лініями електропередач, він може прямо в місті виконати посадку", — розповідає командир екіпажу.

До екіпажу аеромедичної евакуації входять 8 львівських медиків, які чергуватимуть по 12 годин. Вильоти гелікоптера координуватимуть диспетчери.

Обладнання на борту гелікоптера. Суспільне Львів

"Першим на місці події прогнозовано буде прибувати наземна карета екстреної медичної допомоги. Далі вона буде на підмогу собі викликати аеромедичну евакуацію. В команду будуть входити лікар з медицини невідкладних станів, або лікар-анастезіолог і фельдшер з медицини невідкладних станів", — каже директор екстреної медичної допомоги Львівщини Андрій Васько.

Медичний гелікоптер буде дислокуватися у селі Черляни, що за 35 кілометрів від Львова.

Що відомо

  • Проєкт із аеромедичної евакуації охоплюватиме 7 західних областей: Львівську, Закарпатську, Волинську, Івано-Франківську, Рівненську, Чернівецьку та Тернопільську. Спеціальні медичні бригади та екіпажі вилітатимуть на виклики у екстрених випадках.
  • Пріоритет у допомозі надаватимуть хворим із гострою затримкою кровообігу, розладами серцево-судинної системи та порушеннями мозкового кровообігу. А також людям з опіками понад 20% площі поверхні тіла, травмами хребта, пораненнями шиї, грудної клітки, черевної порожнини, переломами двох та більше кісток, черепно-мозковими травмами чи загальною гіпотермією.
  • Також аеромедичну евакуацію будуть здійснювати у випадках масових уражень, стихійних лих та якщо пацієнти отримали травму внаслідок утоплення, падіння з висоти, сходження снігової лавини, зсуву ґрунту чи ДТП.
  • Загалом в межах проєкту на Львівщині планують побудувати дев'ять вертолітних майданчиків. Їх побудують біля лікарень інтенсивного лікування.
  • 1 квітня на Львівщині здійснили навчальний політ та ознайомили працівників із умовами роботи у межах проєкту із аеромедичної евакуації.

Топ дня
Вибір редакції