Перейти до основного змісту

На Волині запрацювала соціальна квартира для прихистку жінок із дітьми, які опинилися у скруті

9 квітня у Волинській області відкрили першу соціальну квартиру для вагітних жінок і матерів, які опинились у складних життєвих обставинах. Загалом це сьома соціальна квартира, яка запрацювала в Україні за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Про це Суспільному розповіла заступниця представника ЮНІСЕФ в Україні Шамеза Абдула.

Мешканка соціальної квартири, яка проживає тут разом із донькою, просить не показувати її обличчя та не вказувати ім’я. Зі слів жінки, вона постраждала від домашнього насилля і потрапила у прихисток через складні життєві обставини.

Відкриття соціальної квартири для мам і дітей, які опинилися у скруті. Суспільне Луцьк

"Була психологічна давля зі сторони чоловіка, економічна... Того ми звернулися в соціальну службу. Так ми сюди потрапили. Ми тут недавно, півтора тижня. В нас з донечкою, якій буде 7 місяців, є особиста кімната. Все необхідне для комфорту видають: гігієна, постіль, посуд", — сказала волинянка.

Мешканка соціальної квартири. Суспільне Луцьк

На офіційне відкриття соціальної квартири приїхали представники соціальних служб державних та міжнародних інституцій, які долучились до проєкту.

Презентація соціальної квартири у Волинській області, 9 квітня 2025 року. Суспільне Луцьк

Як розповіла Суспільному заступниця представника ЮНІСЕФДитячий фонд ООН. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей, який працює у понад 190 країнах і територіях світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. в Україні Шамеза Абдула, для ЮНІСЕФ важливим є забезпечення ключових потреб громади у мінімальному пакеті соціальних послуг.

"Для мене важливо було побачити, що в цій квартирі надаються критично важливі соціальні послуги, послуги психолога, юриста, соціального працівника, що ця квартира правильно розташована, що тут є правильна інфраструктура, є доступ до сусідньої громади, що вона інклюзивна", — зазначила спеціалістка.

Шамеза Абдула. Суспільне Луцьк

Жінки можуть проживати у соціальній квартирі до року: тут вони отримають не лише дах над головою, а й харчування, особисті речі, засоби гігієни, зазначила менеджерка соціальної квартири Лариса Рева. З підопічними працюватимуть 8 спеціалістів. Усі послуги для мешканок соціальної квартири є безплатними.

Кухня у соціальній квартирі. Суспільне Луцьк

"Це житло для жінок з дітками маленькими, переважно до трьох років. Тут може проживати до 4-х жінок і до 6 діток. Зараз є двоє немовляток. Це безпечний простір: є тривожна копка. Перебувати вони можуть тут від 3-х місяців. Основна ідея — щоб жінка могла вийти самостійно від нас і продовжити своє життя, спираючись на себе. Допомагаємо шукати роботу, житло, облаштовуватись", — сказала Лариса Рева.

Менеджерка соціальної квартири Лариса Рева. Суспільне Луцьк

Ця квартира — прихисток для вагітних жінок, які мають намір народжувати, але опинились у складних життєвих обставинах, а також для розлучених матерів із дітьми, які потребують підтримки, розповіла директорка міжнародного благодійного фонду "Українська фундація громадського здоров'я" Галина Скіпальська.

З її слів, проєкт реалізують "Українська мережа за права дитини" та "Українська фундація громадського здоров’я" як один з партнерів.

"На базі "Української фундації громадського здоров’я функціонує" 7 соціальних квартир. За 2024 рік у наших соціальних квартирах 60 жінок і десь 70-80 дітей отримали комплексні послуги і допомогу. Волинська область є пілотною областю, фінансує цю соціальну квартиру Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ", — додала директорка фонду.

Керівниця БФ "Українська фундація громадського здоров'я" Галина Скіпальська. Суспільне Луцьк

Зараз у соціальній квартирі живуть дві жінки з дітьми. Ще одна мама чекає рішення і можливості бути тут поселеною, зазначила Галина Скіпальська.

Як додала керівниця Служби у справах дітей облдержадміністрації Алла Онищук, для Волині було важливим отримати таку опцію як соціальна квартира для жінок, які опинилися в скрутному становищі.

Посадовиця Алла Онищук. Суспільне Луцьк

"Періодично з’являється потреба у підтримці тих мам, які мають загрозу відмови від дітей або відібрання дитини. Взагалі, в області сиротіє щорічно близько 200 дітей і тому, якщо завдяки запровадженню такої послуги вдасться скоротити кількість таких дітей і зберегти їм їх біологічну сім’ю і маму, ми будемо тільки раді", — резюмувала посадовиця.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.

Топ дня
Вибір редакції