Ввечері 14 березня на Замковій площі в місті Луцьку волиняни зустріли 38-річного експолоненого прикордонника Віктора Мальчевського. Чоловік провів у російському полоні майже три роки.
Як розповіла Суспільному дружина захисника Віта Мальчевська, вірила, що її чоловік живий.
"Дуже сильно похудав. Тримали його в дуже нелюдських умовах. Потрошку відновиться... Був він поранений на Азовсталі — 17 осколкових, то йому осколки повиймали трошки", — сказала лучанка.
Донька прикордонника Вероніка Мальчевська розповіла, що дуже плакала і сумувала за татом, багато пригадувала спільних моментів і чекала на його повернення.
З початком повномасштабного вторгнення воїн боронив Азовсталь. Віктор — кадровий прикордонник Маріупольського прикордонного загону. У полон РФ він потрапив у травні 2022 року. З його слів, рік і 8 місяців його утримували у колонії в окупованому селищі Оленівка на Донеччині. Загалом у неволі захисник провів 2 роки та 8 місяців.
Привітати військовослужбовця з поверненням в Україну прийшли рідні, друзі, знайомі, активісти та земляки. Також прийшли зустріти Віктора його однокласники. Організатором цієї зустрічі є ГО "Автомайдан Луцьк".
Волиняни організували "живий ланцюг" на знак пошани й подяки захиснику.
Віктор Мальчевський народився і проживає в Луцьку. В рамках обміну військовополоненими прикордонник повернувся в Україну 5 лютого 2025 року. Вдома на нього чекали дружина, доньки та батьки.
Захисник подякував Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими за роботу над звільненням його та інших захисників з російського полону, своїм рідним і знайомим за молитву й підтримку.
Як розповів військовий Суспільному, про те, що відбувається в Україні, не знав, бо всі полонені перебували в інформаційному вакуумі.
"Я знав, що мене чекає моя сім'я: дві доці та дружина. Вони надавали сили витримати це все! Перебуваючи в полоні, здавалося, що тільки потрапиш на рідну землю — захочеться поклонитися і поцілувати її. Але коли відбувся цей момент, я не можу вам передати цей стан. Для мене це фантастика! Я й вірю, що це все відбувається зараз, але й не вірю", — сказав захисник.
Зі слів Віктора Мальчевського, його головне бажання — закінчення війни та мир в Україні
"А найголовніше — щоб повернули звідти кожного, хто є в полоні. Треба боротися за кожного і повертати негайно, бо час там має велике значення", — додав прикордонник.
Після повернення з російського полону Віктор Мальчевський проходив лікування в госпіталі Державної прикордонної служби України. Попереду захисника чекає реабілітація вдома. Захисник додав: перше, що планує зробити після приїзду — повернути собі обручку, яку в полону забрали.
Що відомо про обмін полоненими 5 лютого 2025 року
5 лютого 2025 року Україна і Росія провели обмін полоненими у форматі 150 на 150. З російського полону звільнили 150 українців. Серед звільнених – 47 сержантів, 69 солдатів, 16 матросів та 18 офіцерів, повідомляв президент Володимир Зеленський.
У списку звільнених було двоє жителів Волинської області. Це — 57-річний воїн Микола Мельник із села Датинь Ковельського району та 37-річний прикордонник Віктор Мальчевський із міста Луцька.
Серед тих, кого звільнили, було багато важкохворих, важкопоранених та тих, хто перебуває в російській неволі понад 2,5 роки. За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, додому повернулися 108 воїнів ЗСУ, 22 нацгвардійці, 19 прикордонників, один представник Нацполіції.
Це захисники Маріуполя, "Азовсталі" та заводу Ілліча, а також ті, хто стояв на захисті Чорнобильської АЕС, населених пунктів у Харківській, Запорізький, Донецькій, Луганській областях, на Херсонщині, Сумщині, Київщині. Також є військові, які брали участь в операції на Курщині.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.