Перейти до основного змісту

"Мріяв стати військовим, але щось пішло не так": розповідь бійця, який з тюрми пішов на фронт і лікується в Луцьку

Ексклюзивно

28-річний боєць Юрій Стрельніков отримав поранення у Бахмутському районі на Донеччині. 14 днів він повз полями, поки його знайшли побратими. До Збройних Сил чоловік приєднався торік у червні — до цього відбував покарання за грабіж у Криворізькій в’язниці.

З січня цього року перебуває на лікуванні в госпіталі у Луцьку, розповів Суспільному військовослужбовець.

"Шкода, що так тяжко поранило"

Внаслідок поранення 7 листопада 2024 року біля села Кліщіївка Донецької області боєць втратив ноги та око.

"Останній був — найважчий вихід. Командир взводу передає, що "Рижий" — 200, потрібно забрати тіло. Кинув автомат, рюкзак, почав його тягнути, а потім скид. Роздробило мені праву ногу, а на лівій кусок м'яза вирвало", — пригадує Юрій Стрельніков.

Пораненим під обстрілами йому 14 днів довелося повзти полями Бахмутського району. Каже: весь час був при свідомості. Пив дощову воду, їжу знаходив в бліндажах, пересуваючись окопами.

Боєць Юрій після поранення. Юрій Стрельніков
"Я намагався повіситися, — пригадує поранений захисник. — Але в мене так і нічого не вийшло. Потім прокинувся, на праве око зір повернувся і вирішив, що якщо сьогодні не вилізу, то все. На 14 день я виповз нарешті до своїх".

21 листопада пораненого Юрія знайшли бійці з іншого батальйону. Через два дні його евакуювали.

"Шкода, що так тяжко поранило. А те, що я пішов захищати Батьківщину, я не жалкую. Не хотілося так рано помирати", — розповідає 28-річний юнак.

"З дитинства мріяв стати військовим, але щось пішло не так"

Юрій Стрельніков — родом з села Володимирівка Дніпропетровської області. Навчався в авіаколеджі, але не закінчив і пішов на роботу. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, хлопець працював у піцерії в містах Мирноград та Покровськ на Донеччині.

"Мене не брали тоді в армію через відкрите кримінальне провадження за грабіж. Це так — помилка молодості. Мені дали 5 років позбавлення волі. Я так чекав, коли з'явиться можливість піти на війну й у 2024 році президент підписав указ про мобілізацію засуджених", — говорить Юрій.
Юрій Стрельніков — до повномасштабного вторгнення. Юрій Стрельніков

Юрій Стрельніков відбував покарання у в’язниці в місті Кривий Ріг на Дніпропетровщині. Торік у червні пішов служити на посаду солдата-стрільця 93 окремої механізованої бригади "Холодний Яр".

"З дитинства мріяв стати військовим, але щось пішло не так. Я завжди хотів боронити Україну. Тим більше, коли вони вже прийшли до мене додому. Дві квартири у нас залишились в Мирнограді, вони розбиті", — каже Юрій.

Боєць з позивним "Стріла" служив на Краматорському і Покровському напрямках. Каже: жодного разу зі штурмів не повернувся без поранення.

Юрій Стрельніков служив на посаді солдата-стрільця 93 окремої механізованої бригади "Холодний Яр". Юрій Стрельніков
"Гази, все летіло, що тільки можна. Просто треба вміти користуватися страхом, — розповідає військовослужбовець. — В Цукурине ми штурмували край посадки. Там було понад 10 цивільних людей, один з них був на колясці. І там під обстрілами я вивіз чоловіка з коляскою, то мати його дякувала".

Після протезування мріє відкрити власну піцерію

Після поранення Юрій чекає протезування на праву ногу та ортез на ліву. На правому оці зір, каже, відновився на 90 %. На ліве око не бачить.

У грудні 2024 року боєць Юрій Стрельніков отримав відзнаку президента "За оборону України". Юрій Стрельніков

3 січня військового перевезли до Луцька в обласний госпіталь ветеранів війни. Це восьма лікарня в Україні, де лікується боєць. Зізнається: пише вірші.

"Треба чимось зайнять себе. Зараз цей вибір невеликий: телефон, ноутбук і виїхати на вулиці прогулятися. Вірші, в основному, на любовні теми в мене. І натхнення приносить муза", — говорить Юрій Стрельніков.

Після протезування боєць мріє повернутися до улюбленої справи, якою займався ще до початку повномасштабної війни.

Військовослужбовець Юрій Стрельніков. Суспільне Луцьк
"Хочеться відкрити піцерію, займатися улюбленим ділом, щоб з’явилася якась мета в житті. Щоб не потратити цей шанс на якісь дурниці, а дійсно чогось добитися", — каже військовослужбовець на лікуванні.

Юрій Стрельніков додає: після видужання хотів би повернутися до війська, але медики цю думку не поділяють.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.

Топ дня
Вибір редакції