Перейти до основного змісту

Історія побратимів "Гномика" і "Плюсика" з волинської 14 ОМБр імені Романа Великого

"Гномик" і "Плюсик" з 14-ої ОМБр, березень 2025 рік. 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого

Двоє військовослужбовців волинської 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого з позивними "Гномик" і "Плюсик" мають 20 років різниці у віці.

Історію побратимів, що разом служать операторами екіпажів наземних дронів розповіли на сторінці бригади у Facebook.

"Гномику" — 47 років, він з Івано-Франківщини, там на нього чекає дружина, а "Плюсику" — 25, він Рівненщини, де живуть його батьки та дівчина. Воїни працюють у парі, спільно ліквідовують російських військових — з підвалів та бліндажів.

"Плюсик" і "Гномик" у своєму підвалі. 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого

Дистанційно "Гномик" та "Плюсик" керують бойовими платформами, що встановлюють міни та підривають російські позиції. А для побратимів доставляють харчі, боєприпаси та інше забезпечення.

Свої роботизовані платформи військові також назвали з гумором — "Додік" і "Тарган".

Роботизовані платформи. 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого

"Додік" — це кількасот кілограмова платформа на колесах, яка пристосована для перевезення вантажів. "Тарган" — значно менша машина на колесах, але більш маневрена, що робить його ідеальним для швидкої доставки мін.

"Додік" з "Тарганом" ніби простенькі, але апаратура всередині потребує постійного догляду. Над цим працює не лише наш екіпаж, але й інші побратими. Також разом шукаємо рішення, щоб постійно вдосконалювати наші дрони", — каже захисник з позивним "Плюсик".
"Плюсик". 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого

"Гномик" додає, що сила їхнього екіпажу не лише в особистій майстерності операторів. Командний результат залежить від поєднання індивідуальностей.

"Керувати роботизованими платформами — одне задоволення. Навчитися цьому нескладно. Пульт управління нагадує джойстик, як для ігор. Пам’ятаю, колись був справжнім асом, бо сиділи цілими днями і змагалися. Тепер бачу, що недарма", — говрить захсиник "Гномик".
"Гномик". 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого

"Гномик" каже, що "Плюсик" йому, як син, тому йому не дозволяє багато речей, які він хоче робити.

"Одного разу, під час бойової роботи, ми втратили керування дроном і "Плюсик" вирішив, що піде відновлювати зв’язок вручну. На щастя, все пройшло добре, але нервових клітин у мене поменшало", — говорить побратим.

Шлях 14 ОМБр під час повномасштабної війни

З 24 лютого 2022 року бійці волинської бригади захищали Україну в район кордону з Білоруссю, звідки наступали російські війська. Перші бойові зіткнення відбулися на Київщині і Житомирщині.

Відтоді військовослужбовці 14 бригади брали участь у боях на Миколаївщині, Харківщині, Донбасі та у Запорізькій області. Станом на жовтень 2024 року бригада виконує бойові завдання на Куп'янському напрямку.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.

Топ дня
Вибір редакції