Перейти до основного змісту

В листі очікування на пересадку — 10 людей: як працює кардіологічний центр на Волині

Ексклюзивно

Станом на березень 2025 року у кардіологічному Центрі У Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання в листі очікування на трансплантацію серця перебуває 10 людей.

Як розповів Суспільному гендиректор медоб’єднання Валентин Вітер, за останніх шість років у лікарні здійснили дев’ять пересадок серця.

Життя до і після пересадки серця

Після трансплантації серця пацієнти час від часу повертаються у медзаклад, щоб пройти обстеження. 59-річний Микола Бачинський живе із новим серцем пів року. Каже: хворів 15 років, зараз почувається краще, ніж раніше. Пересадку йому провели торік у жовтні. Нині приїхав на плановий огляд.

юди (у лікарню — ред.) мене привезли, то я не те що ходити не міг, а й лежати і говорити, — пригадує Микола Бачинський. — Зараз можу пройтися помаленьку, не поспішаючи.
Волинянин Микола Бачинський, якому пересадили донорське серце, березень 2025. Суспільне Луцьк

Зі слів лікарки-кардіологині Ольги Танської, після трансплантації серця кожен реципієнтРеципієнт органу — це людина, яка потребує пересадки органу від іншої особи. отримує пожиттєву імуносупресивну терапію. Це — профілактика відторгнення трансплантатаТрансплантат — тканина, орган або його частини, які використовують для трансплантації.

"Назавжди залишається імуносупресивна терапія. Плюс ті препарати, які пацієнт мусить приймати в залежності від супутньої патології. Якщо пацієнт себе почуває гарно, ми дозволяємо помірні фізичні навантаження", — сказала кардіологиня.
Лікарка-кардіологиня Ковельського МТМО Ольга Танська. Суспільне Луцьк

В очікуванні донора

Один із 10 пацієнтів, які очікують на трансплантацію серця — житель Ковельського району Володимир Ковалюк. Суспільному чоловік розповів, що хворіє понад 10 років.

"Записаний на чергу, чекаю донора. Періодично лежу, доліковуюся. Задишка, набряки, погано", — говорить пацієнт.
Володимир стоїть у черзі і чекає на трансплантацію серця. Суспільне Луцьк

Зі слів Ольги Танської, на жаль, не усі пацієнти дочекалися донорського органу.

"За останній рік, не знаю багато це чи ні, але я вважаю, що це вже успіх — три людини звернулося до Координаційного центру з бажанням написати заяву на прижиттєве донорство. Це молоді дівчата від 20 до 30 років", — додала лікарка-кардіологиня.

Довідково: у 2024 році в Ковельському міськрайонному територіальному медичному об’єднанні здійснили трансплантацію трьох сердець та зробили 24 екмопроцецури — встановлення апаратів "штучного серця".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.

Топ дня
Вибір редакції