У сквері між вулицями Промислова та Захисників України в Луцьку працівники комунального підприємства "Парки та сквери міста" зрізали 27 дерев.
Йдеться про тополі, які були уражені омелоюОмела — багаторічний вічнозелений квітковий геміпаразит. Оселяється на стовбурах і гілках багатьох листяних деревних та чагарникових порід., розповів 7 лютого Суспільному один із робітників Микола Левчук.
"Гілля цих дерев — сухі. Люди ходять на роботу. Гіллячки падають, можуть травми бути. Ми вже два тижні працюємо тут. Подрібнюємо, а дрова розвозимо учасникам бойових дій", — додав працівник.
До кінця лютого роботи із викорчовування аварійних дерев у цьому сквері, що поблизу вулиці Промислова, завершать, розказав директор департаменту житлово-комунального господарства Луцької міськради Микола Осіюк.
"Це не є кронування, — говорить посадовець. — Там є тополі, які будуть видалені. Вони були аварійно-небезпечні, порослі омелою. На сьогодні відповідно до роботи своєчасно були обрізані гілки, залишились стовбури, які в подальшому будуть видалені".
Зі слів Миколи Осіюка, у 2025 році заплановано чимало таких робіт у Луцьку. На ліквідацію аварійних ситуацій та знесення аварійно-небезпечних дерев в обласному центрі передбачили майже мільйон гривень із міської казни.
Що про омелу кажуть екологи
За коментарем Суспільне звернулося до начальниці міського відділу екології Оксани Лисак. Вона розповіла, що омела обирає паразитує, в основному, на листяних деревах, але буває у на хвойних.
"У зв’язку з тим, що воно (омела — ред.) паразитує і висмоктує соки з дерева, деревина починає швидко гнити. І це веде до прискореного відмирання дерева. Тому дуже часто коли ми бачимо омелу на деревах, поряд бачимо багато сухих гілок", — зазначила екологиня.
Оксана Лисак додала: якщо ураження омелою сягає 20-30%, то врятувати дерево неможливо, адже воно стає аварійним і підлягає знесенню.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.