У Луцьку 11 листопада презентували фотопроєкт "(Не)помітні історії", в якому представили світлини та розповіді внутрішньо переміщених українців.
На виставці — 9 фотостендів з історіями переселенців із Донецької, Запорізької та Херсонської областей, розповіла Суспільному співорганізаторка виставки, начальниця міського управління соцслужб для сім'ї, дітей і молоді Ліна Галан.
"Кожна світлина говорить про те, як психологічно і фізично важко людям переносити війну. Це проєкт ООН у галузі народонаселення і саме вони виступили з такою ініціативою, зібрали світлини, історії людей і зобразили її у такій фотовиставці", — зазначила Ліна Галан.
Мама двох доньок Яна Бойко із Сумщини, живе в Луцьку пів року. Жінка приходить у хаб у вільний від роботи час.
"Я живу тут недалеко в Луцьку, в частому секторі, допомагаю літній людині і за це вона мене прихистила, каже переселенка. — Картини мені дуже сподобались, тому що це все близько мені, я теж більшість речей залишила вдома. Кожна картина відгукується по-своєму, і записки, і ключі від дому".
Вікторія Батура — із Бучі. Жінка знайшла прихисток у Луцьку на початку повномасштабної війни та згодом повернулася до рідної домівки на Київщину. На відкритті фотовиставки переселенка показала моновиставу "Сильна", яку вона вперше презентувала у Луцьку два роки тому.
Фотопроєкт "(Не)помітні історії" презентували у багатьох містах України, сказала Ліна Галан. У Луцьку виставка триватиме 5 днів, щодня у різних локаціях міста.
Довідково: як розповіла Суспільному директорка обласного Департаменту соціальної та ветеранської політики Оксани Гобод, від початку повномасштабної війни Волинь прийняла 80917 переселенців.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.