У Луцьку запрацював перший денний центр соціально-психологічної допомоги тим, хто постраждав від домашнього насильства.
Про це розказав Суспільному керівник проєкту "Міста і громади, вільні від домашнього насильства" Костянтин Бойчук. З його слів, щороку понад мільйон жінок в Україні потерпає від домашнього насильства.
Центр створений Луцькою міською радою за фінансової підтримки фонду ООН у галузі народонаселення. Раніше, каже Костянтин Бойчук, у такій співпраці у Луцьку відкрили кризову кімнату та мобільні бригади психологічної допомоги.
У центрі наразі працюють три кейс-менеджери, розповідає психологиня Надія Бруяка. Додає, станом на сьогодні спеціалісти ведуть соціальний супровід у середньому по 16 випадків домашнього насильства у Луцькій тегргромаді.
"Мобільна бригада приїжджає – це кризове втручання на гострий випадок. Вона направляє до кейс-менеджерів. Ми тоді робимо план безпеки, оцінку потреб, щоб можна було подолати домашнє насильство. Ми стабілізуємо стан перед судовими засіданнями, як себе опанувати, коли ти там зустрічаєшся з кривдником", — каже психологиня.
Зі слів начальниці профільного управління Ліни Галан, звернутися до центру безоплатно можуть усі ті, хто постраждав від психологічного, економічного чи фізичного насильства.
"Денні центри — це такі спеціалізовані служби, де є психолог, соціальний працівник, де є можливість конфіденційно отримати консультацію і для жінок, і для чоловіків, дітей, а людей старшого віку. Навіть, якщо вам потрібна юридична допомога або медична, можливо, або якась інша – фахівців у цьому центрі зможуть допомогти її отримати", — каже керівник проєкту Костянтин Бойчук.
Відвідувачка Юлія стала однією з перших, хто звернувся до фахівців із центру. Говорить, що на особистому досвіді зіштовхнулася з такою проблемою.
"Звернулася за психологічною допомогою, у першу чергу. Я могла просто подзвонити до кейс-менеджерки. Ми почали діяти – захищати мої права", — каже жінка.
Денний центр у Луцьку — четвертий відкритий в Україні після Ірпеня, Івано-Франківська, Кривого Рогу.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.