Суд у Луцьку розглядає справу щодо будинку Прайзлерів: активісти подали позов

19 вересня Луцький міськрайонний суд розпочав розгляд справи молодіжної громадської організації "Семиярусна гора" на рішення прокурора про відмову в задоволенні скарги на недотримання розумних строків прокурором під час досудового розслідування.

Як розповів Суспільному керівник громадської організації Любомир Дмитришин, представники поліції та прокуратури не виконують своїх обов’язків, аби завершити досудове розслідування в "розумні строки" і оголосити підозру винним особам.

З його слів, йдеться про те, аби зобов’язати заступника керівника Луцької окружної прокуратури Сергія Мацюка надати прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, встановити чіткі терміни вчинення процесуальної дії.

Окрім цього, ГО вимагає оголосити підозру особі, яка начебто вчинила злочин під час виконання будівельних робіт на території Гостинного двору.

Активіст Любомир Дмитришин. Суспільне Луцьк

До початку засіданням перед приміщення Луцького міськрайонного суду відбулося мирне зібрання. Учасники заходу прийшли з плакатами з написами "Місто – це люди", "Якщо не я, то хто", "Гостинний двір громаді".

"Ми подаємо скаргу на бездіяльність прокурора, до якого ми раніше подавали скаргу на недотримання "розумних строків" слідчим", — зазначили активісти.

Мирне зібрання перед початком розгляду справи в суді. Суспільне Луцьк

Опісля 10-хвилинного проведення мирного зібрання до учасників заходу підійшли поліцейські, котрі запросили в протестувальників погодження від органів місцевого самоврядування.

За безпекою під час мирного зібпрання стежили поліцейські. Суспільне Луцьк

Любомир Дмитришин зазначив, що учасники зібрань не порушують українське законодавство та посилаються та статтю 39 Конституції України та статтю 11 Європейської конвенції про права людини. Як зазначив поліцейський Василь Климюк, на мирне зібрання прийшли дев'ятеро людей.

Учасниця мирного мітингу Юлія Бабічин зі Львова розповіла: важливо, аби історичні пам’ятки зберігалися.

"Хоч я не з Луцька, але для мене важливо бути сьогодні тут і боротися за нашу культурну спадщину. Зараз на наших очах знищують культурну спадщину і просто стояти осторонь, ми не можемо", — сказала дівчина.

Юлія Бабічин. Суспільне Луцьк

Голова громадської організації Любомир Дмитришин розповів Суспільному, що втретє звертаються до суду. З його слів, громадська організація вимагає, аби слідчий суддя оголосив граничні строки терміном один місяць на оголошення про підозру.

"Самі події відбувалися 29 лютого цього року. Від того моменту і дотепер не було здійснено жодних процесуальних дій, які дозволяли б оголосити підозру особам, які вчиняли це кримінальне правопорушення тоді 29 лютого в Гостинному дворі, яке безпосередньо ми зафіксували. Слідчий суддя може оголосити інший строк, але ми б хотіли, щоб це було якомога швидше завершено", — сказав лучанин.

Любомир Дмитришин під час судового засідання. Суспільне Луцьк

Після мирного зібрання представники "Семиярусної гори" та інші громадяни вирушили на судове засідання. У залі голова громадської організації Любомир Дмитришин підтримав свою скаргу.

Учасники слухань у суді. Суспільне Луцьк

Прокурорка Світлана Недумова під час судового засідання на запитання головуючого судді про те, чи розглядав заступник керівника Луцької окружної прокуратури Сергій Мацюк дану скаргу, сказала: "Я не можу це стверджувати, тому що від Семиярусної гори надходила не одна скарга".

Світлана Недумова. Суспільне Луцьк

У підсумку суддя Ярослав Артин оголосив у судовому засіданні перерву, аби з’ясувати чи предметом розгляду є скарга. "Щоб ми бачили чи ця скарга зупинилась, чи вона направлялась з Офісу Генпрокурора, бо зі змісту відповіді розглянуто якесь клопотання", — додав суддя міськрайонного суду.

Суддя Ярослав Артин . Суспільне Луцьк

Наступне судове засідання заплановане на 23 вересня. Суспільне звернеться за коментарями до поліції та прокуратури з приводу розслідування ситуації навколо будинку Прайзлерів

Що відомо про будинок Прайзлерів

Будинок Прайзлерів або Гостинний двір — це пам’ятка архітектури місцевого значення 19 — початку 20 століть, що розташована на вулиці Кафедральній у Луцьку. У 2022-му році волонтери почали реставрувати "Гостинний двір": тут встановили сцену та лавки, посадили рослини, відчистили бруківку.

У січні 2023 року комунальники пошкодили територію важкою технікою, розповідав раніше Суспільному голова молодіжного центру "Семиярусна гора" Любомир Дмитришин. Пізніше долю Гостинного двору Прайзерів і самої будівлі вирішували на громадських слуханнях.

У березні 2024 року будинок почали досліджувати художники-реставратори зі Львова. Як раніше розповідав Суспільному заступник керівника відділу охорони культурної спадщини міськради Віталій Стрільчук, у будинку Прайзлерів планують облаштувати готельно-ресторанний комплекс.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.