"Наука може бути цікавою та захопливою": у Луцьку відбулися десяті наукові пікніки

Десяті наукові пікніки, що відбулися на Театральному майдані у Луцьку, 15 вересня 2024 року. Суспільне Луцьк

15 вересня у Луцьку на Театральному майдані відбулися десяті ювілейні наукові пікніки, до яких долучилися майже 40 організацій з різних сфер.

Про це у коментарі Суспільному розповіла начальниця відділу молодіжної політики Департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Заріна Дацик.

З її слів, наукові винаходи та досягнення на локаціях в центрі Луцька презентували навчальні заклади міста, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Луцький національний технічний університет, Волинська обласна Мала академія наук, бібліотеки, музеї та приватні школи.

Одна з локацій на десятих наукових пікніках у Луцьку. Суспільне Луцьк

"Суть така, щоби показати дітям й молоді, що наука може бути цікавою, захопливою і непередбачуваною. Але насправді не важливий вік, тому що і дорослі дуже часто захоплюються та експериментують", — говорить посадовиця.

Заріна Дацик. Суспільне Луцьк

За словами Заріни Дацик, цього року вперше на наукових пікніках були представлені картинги від Луцького міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Картинг від Луцького міського центру науково-технічної творчості. Суспільне Луцьк

Також чотири місцевих організації показували різноманітну робототехніку.

Відвідувачі наукових пікніків у Луцьку цікавляться роботами. Суспільне Луцьк

В центрі міста Луцька, як розповіла посадовиця, була організована й алея безпеки, де відвідувачі мали нагоду дізнатися від працівників ДСНС та патрульної поліції про першу медичну допомогу, військовий вишкіл та основи цивільної безпеки.

Алея безпеки на десятих наукових пікніках у Луцьку. Суспільне Луцьк

Факультет історії, політології та національної безпеки ВНУ імені Лесі Українки серед інших представляв 20-річний Роман Берніков. Хлопець — третьокурсник, але у 19 років пішов добровольцем у ЗСУ. Розповідає: поєднує службу та навчання, аби на власному прикладі показати, що вивчення військових наук в Україні не призупинено і є актуальним.

Десяті наукові пікніки у Луцьку. Суспільне Луцьк

"Моя спеціальність — нова, для неї потрібен досвід. Вивчаємо ефективність ураження ворога України та досліджуємо весь спектр країн, які можуть нести нам загрозу. Намагаюся приїжджати складати екзамени, вчуся там. У Серебрянському лісі на Луганщині був випадок, що під'єднувався до старлінку і слухав лекцію онлайн", — каже Роман Берніков, який після поранення у квітні цього року на Донеччині нині лікується на Волині.

Роман Берніков. Суспільне Луцьк

Семикласник Луцької школи №15 Максим Трельо на наукові пікніки прийшов з друзями. Серед локацій хлопця найбільше зацікавила зброя.

"В мене брат Олександр, якому 21 рік, служить гранатометником. У травні цього року його перевели на Донецький напрямок. Зараз він вважається зниклим безвісти. Коли приїжджав додому у відпустки, розповідав, як бійці тренуються, розбирають зброю, навчаються стрільби та першій медичній допомозі. Усього цього він вчив і мене", — говорить 12-річний лучанин.

Семикласник Максим Трельо на наукових пікніках вчиться розбирати автомат. Суспільне Луцьк

Як розповіла начальниця відділу молодіжної політики, традицію проводити наукові пікніки в Україні започаткували 11 років тому у Польщі.

Десяті наукові пікніки на Театральному майдані у Луцьку. Суспільне Луцьк

Цього року, попри погодні умови, до ювілейних наукових заходів на Театральному майдані Луцька долучилися тисячі людей, додала Заріна Дацик.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.