Військові капелани Волинського прикордонного загону Михайло Хімчак і Руслан Левочко, котрі нині разом із бійцями-прикордонниками знаходяться в зоні бойових дій на Харківщині, проводять молебніМолебень — це коротка служба, в якій віряни, за своїми особистими потребами чи обставинами, звертаються з молитвою до Бога., контролюють моральний стан військовослужбовців, духовно підтримують і налаштовують бійців перед боєм.
Історією священників поділилися у західному регіональному управлінні Держприкордонслужби України.
Старший лейтенант капеланської служби, протоієрей Михайло Хімчак розповів, що у Волинському прикордонному загоні він із 2017 року. З початком повномасштабної війни протоієрей став військовим капеланом і має офіцерське звання. З його слів, спільно з бійцями
"Ми вже маємо таку добру традицію: на одну ротацію спільно з ними виїжджаємо. Якщо є необхідність виїхати в іншу якусь місцевість, то виїжджаємо, молимося, духовно їх підтримуємо, опікуємося. Якщо необхідно, є, не дай Боже, важка ситуація, підтримати їх духовно. Втішаємо, підтримуємо, молимося, даємо поради", — сказав Михайло Хімчак.
Лейтенант капеланської служби, ієрей Руслан Левочко у Волинському прикордонному загоні з 2024 року. З його слів, де перебувають воїни, там і перебувають капелани, підтримуючи дух військових.
"Ми разом з ними виконуємо свої обов’язки капеланського служіння, підтримуючи наших воїнів. Морально підтримуючи, духовно підтримуючи, виявляючи їм свою турботу, адже наша православна церква завжди перебуває із суспільством і ніколи не ховається, не цурається у стінах міських храмів", — зазначив ієрей.
Священнослужителі додали, що в багатьох прикордонників перед кожним бойовим виходом є традиція — молитися про захист і допомогу, адже Віра в Бога особливо проявляється та загострюється на війні.
"Отримати пораду від капеланів надзвичайно важливо для бійців, особливо в умовах бойових дій, коли хлопці виконують завдання, ризикуючи своїм життям", — зазначили в пресцентрі загону.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.