У Луцьку завершилося голосування за бюджет участі 4.5.0. Перші результати

Ексклюзивно

У Луцьку завершилося онлайн-голосування за проєкти "Бюджету участі 4.5.0.", яке стартувало 1 червня. Цього року на конкурс було подано 23 заявки.

Перемогли 16 проєктів, за які жителі громади віддали найбільше голосів, розповів у коментарі Суспільному заступник директора департаменту економічної політики Луцької міськради Сергій Омельчук. З його слів, 10 із 16 проєктів-переможців — спрямовані на забезпечення сил безпеки та оборони.

"П'ять проєктів передбачають придбання дронів. Інші направлені на закупівлю снайперського прицілу, РЕБу, плетіння сіток та обладнання мультимедійного тиру для підготовки цивільного населення", — каже Сергій Омельчук.

За словами посадовця, серед інших проєктів, які перемогли, три орієнтовані на ремонт укриттів в школах, ще три — на реабілітацію військових, соціально-психологічну адаптацію і самооборону.

"Офіційне оголошення результатів бюджету участі 4.5.0. відбудеться 15 червня. На реалізацію всіх проєктів у бюджеті Луцької громади передбачено 4 мільйони гривень. Максимальна вартість одного проєкту — 250 тисяч гривень", — додав заступник директора міського департаменту економічної політики.

До кінця 2024 року мають бути здійснені усі закупівлі через систему ProZorro за проєктами-переможцями.

Що відомо про бюджет участі 4.5.0. Луцької громади

Реєстрація заяв до участі в конкурсі "Бюджет участі 4.5.0" стартувала 1 квітня 2024 року. До голосування допускали проєкти, спрямовані на закупівлю обладнання, дронів, захисного спорядження для наших військових, їх реабілітацію, навчання цивільних осіб тактичній медицині та базовій військовій підготовці, комплектування й модернізацію укриттів навчальних закладів, скорочення споживання енергоресурсів тощо.

Максимальна кількість проєктів, які можуть профінансувати — 16. У Луцькій міськраді зазначали, що у 2024 році "Бюджет участі" буде проведений двічі – у першому та другому півріччях.

Довідково: Бюджет участі — процес взаємодії міськради з громадськістю, направлений на залучення жителів міської територіальної громади до участі у бюджетному процесі шляхом прийняття рішень щодо розподілу частини міського бюджету через подання відповідних ініціативних проєктів розвитку, спрямованих на вирішення пріоритетних проблем населених пунктів та його жителів, проведення відкритого громадського голосування за такі проєкти.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.