У Луцьку встановили більше 20 напівпідземних контейнерів для збору сміття

Один із напівпідземних контейнерів у Луцьку, червень 2024. Луцька міська рада

Станом на червень 2024 року у Луцьку встановили 17 контейнерів для напівпідземного та 6 наземного збору сміття. До кінця року планують ввести в експлуатацію ще стільки ж.

Пріоритет у встановленні таких майданчиків надають прибудинковим територіям, де зроблено капітальний ремонт, повідомили на сайті Луцької міської ради.

Зі слів директора комунального підприємства "Луцькспецкомунтранс" Володимира Марценюка, напівпідземні системи збору сміття мають екологічні, економічні і естетичні переваги. Птахи та тварини не мають можливості розносити сміття.

"У нас зменшилась кількість працівників, які її обслуговують. Поруч із напівпідземними контейнерами комунальники встановлюють урни для збору пластикових пляшок, а вже скоро там з’являться й баки для скла", — сказав посадовець.

Комунальники забирають сміття з одного із напівпідземних контейнерів у Луцьку. Луцька міська рада

Довідково: в червні 2023-го у Луцьку затвердили програму оновлення локацій збору побутових відходів на території громади на 2023–2025. На її реалізацію тоді запланували витрати з бюджету понад 90 мільйонів гривень.

Восени 2023-го в місті комунальники встановили 10 напівпідземних контейнерів для збору відходів. Один такий контейнер заміняє орієнтовно п'ять класичних сміттєвих баків. На їх придбання витратили 1,3 мільйона гривень.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.