"Болить тільки рідним": у Луцьку вшанували загиблих військових під Волновахою

22 травня виповнюється 10-та річниця з часу масового розстрілу українських військових під Волновахою Донецької області. 2014-го внаслідок нападу проросійських бойовиків загинули 18-ро військовослужбовців Волинської 51-ї окремої механізованої бригади.

Вшанування їхньої пам’яті біля стели загиблих за Україну і її єдність тривало менш як хвилину, розповіла Суспільному мама загиблого під Іловайськом військовослужбовця Олександра Войчука Тетяна.

"Так щоб зібрати людей і навіть не сказати ні слова. Вибачте, це не вшанування. Це просто знущання над нашими мамами. Минулого року громадська панахида 15 хвилин зайняла, а сьогодні – не підходить ні в які рамки", — каже жінка.
Мама загиблого у 2014 році під Іловайськом військовослужбовця Олександра Войчука — Тетяна Войчук.

Болить тільки рідним, тим, хто поховав своїх дітей, або вони зникли безвісти, — каже мама двох зниклих у 2014 році бійців Катерина Хомяк, яка також прийшла на вшанування пам'яті загиблих військовослужбовців під Волновахою.

Мама двох зниклих безвісти військовослужбовців Катерина Хомяк.

Близькі Володимира Прокопчука, який загинув під Волоновахою в травні 2014-го, прийшли до його могили на кладовищі у Гаразджі. Разом з Віталієм Махновцем та Дмитром Йовзиком вони були першими похованими на Алеї почесних поховань і першими втратами волинян на війні, розповідає мама Валентина Прокопчук.

"Дуже важко дивитися, як ходять друзі, знаючи, що могла моя дитина ходити з колясочкою, маю на увазі. Я могла бути бабусею вже о цій порі. Не судилося поки що", — каже жінка.
Мама, загиблого під Волновахою Володимира Прокопчука, Валентина Прокопчук.

Батько загиблого Іван Прокопчук – ветеран війни в Афганістані. Розповідає, що сина мобілізували у квітні 2014-го. На той час про належне екіпірування чи озброєння не йшлося. Син був механіком-водієм.

"Моя думка, що їх тупо здали. Як нам розказували хлопці, які залишилися живі, у них було три БМП, тоді на ніч з них зняли акумулятори на зарядку, БПМ стояли пам’ятниками, вони були небоєздатні. Їм не дозволяли розгорнутися, стати в блок-пост, вони стояли просто на узбіччі дороги. Ніякої оборони, нічого не було", — говорить батько загиблого Володимир.
Батько, загиблого військовослужбовця Володимира Прокопчука, Іван Прокопчук.

Володимир Прокопчук загинув 22 травня 2014 у Волноваській лікарні, після отриманого кульового поранення.

Що відомо про події у Волновасі у 2014 році

22-го травня 2014 року 18 українських військових 51-ї окремої механізованої бригади загинули під час обстрілів бойовиками поблизу села Благодатне на Донеччині. Ще 30 були поранені. На місці бою у Волновасі поставили пам’ятний знак, біля якого щороку проводять мітинг-реквієм за загиблими.

2018 року на честь 18-тьох волинських загиблих бійців у Волновасі збудували храм Святого Миколая.

2015 Луцький міський голова та міський голова Волновахи підписали меморандум про співпрацю та стали містами-побратимами.

Станом на 12 березня 2022 року міста Волноваха з його інфраструктурою не існує. Про це йдеться у заяві голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка. Волноваський район налічував понад 100 тисяч населення. Більшу частину населення евакуювали. Інфраструктуру повністю зруйнували окупанти.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.