У Музеї волинської ікони — новий експонат

Зображення на феретроні 18 століття, який передали у Музей волинської ікони, травень 2024. Музей волинської ікони

Спеціалісти Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру подарували Музею волинської ікони феретронФеретрон — це центральний образ в іконографії Христа. Ікону-феретрон найчастіше використовували у православних храмах біля амвона з правої і лівої сторін. 18 століття.

Сюжетна композиція нового експонату — унікальний для Волині, повідомили на сторінці музею.

У 2013 році ікону знайшли у церкві Собору Пресвятої Богородиці в селі Забороль Луцького району. На той час вона була в аварійному стані, кажуть музейники, забруднена, зі значними осипами фарбового шару та левкасу.

З одного боку ікони змальований образ Новозавітної Трійці. "Зображення займає верхню частину ікони і символізує божественний світ і звершення вищого небесного суду. Батько і Син тримають скіпетр, який стоїть на земній кулі і споглядають вниз, на землю, де у вогні спопеляються грішники. Таке зображення було обов’язковим у кожному храмі", — йдеться у дописі музейників.

Музей волинської ікони

Інша частина феретрону збереглася ліпше. На ній авто зобразив "Непорочне зачаття Пресвятої Богородиці".

Музей волинської ікони

Попри втрату деяких елементів ікони, відреставрований фетертон — цінний експонат для Музею волинської ікони, зазначили працівники сховища.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.