Сезон активності кліщів: на Волині зареєстрували випадок кліщового вірусного енцефаліту

На Волині підтвердили випадок захворювання на кліщовий вірусний енцефаліт у 30-річної жительки Ковельського району. Інфікування відбулося через укус кліща в лісостеповій зоні поблизу селища Ратного.

Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Хворобу у волинянки підтвердили епідеміологи лабораторним методом. Перші симптоми захворювання у жінки — підвищення температури тіла, головний біль — у жінки з’явилися наприкінці квітня. Зараз волинянка перебуває на стаціонарному лікуванні.

Епідеміологи зазначили, що селище Ратне з 2018 року є ензоотичнимТаким, де знаходиться збудник кліщового вірусного енцефаліту щодо кліщового вірусному енцефаліту. Останній випадок захворювання у цьому селищі був зареєстрований у листопаді 2020 року.

У Ковельському районі, додали в центрі контролю та профілактики хвороб, реєструється до 90 % всіх випадків хвороби в області, а загалом в області є понад 40 ензоотичних територій щодо кліщового вірусного енцефаліту.

Природні умови Волині є сприятливими для формування природно-осередкових інфекцій, зокрема, тих, що передаються через укуси кліщів. З початку 2000-х поодинокі випадки КВЕ Кліщовий вірусний енцефалітреєструють на території Камінь-Каширського, Ковельського та Луцького районів. За останні 10 років на Волині на нього занедужали 22 людини", — додали в пресцентрі.

Довідково: Кліщовий енцефаліт — це вірусна інфекція центральної нервової системи людини, що може призвести до тривалих неврологічних симптомів і навіть смерті. Захворювання передається при укусах іксодових кліщів. У більшості заражених вірусом кліщового енцефаліту інфекція протікає безсимптомно.

Загалом її прояви з’являються переважно на 7-14 день після укусу кліща. У хворих часто виникає інфекція головного мозку (енцефаліт) або м’яких оболонок головного/спинного мозку (менінгіт). До первинних симптомів кліщового енцефаліту належать слабкість, лихоманка, головний біль та блювота.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.