У Луцьку — фестиваль робітничих професій на підтримку ЗСУ

В обласному центрі Волині 10 травня відбувся фестиваль робітничих професій ВолиньFEST-2024. Колективи 18 закладів освіти на Театральному майдані міста проводили майстеркласи та демонстрували й продавали свої вироби.

Про це Суспільному розповів заступник начальника обласного управління освіти і науки Олександр Ткачук. З його слів, цьогоріч на виставці-ярмарку збирають гроші для ЗСУ.

"Частина виручених коштів буде спрямована на закупівлю обладнання для потреб ЗСУ. Запросили в нас старлінки, спектральні аналізатори і джерела живлення", — сказав Олександр Ткачук.

На фестивалі робітничих професій студенти закладів профтехосвіти показували відвідувачам заходу власноруч виготовлені вироби.

16-річна Маргарита Шевчик разом з одногрупником Максимом Паськом взяли участь у ярмарку вперше. Студенти представляли Камінь-Каширське вище професійне училище.

"Продукт, який у нас найбільше купляють — це хліб з льоном та відкриті пироги з повидлом. Мені дуже подобається, контингент такий добрий, трохи спекотно, але загалом добре", — зазначив студент Максим.

На виставці-ярмарку лучани могли взяти участь у майстеркласах, які проводили студенти та майстри виробничого навчання. Майстриня виробничого навчання з Луцька Світлана Колос розповіла: навчають дітей художньої кераміки.

"Ми з училища будівництва та архітектури. Вчимо дітей гончарити. Спочатку береться шматочок глини кульку, відцентровуються отак, потім робиться отвір", — зазначила майстриня.

У виставкових павільйонах представили вироби з металу, домашнє начиння з дерева і лози, кондитерські вироби, садовий інвентар, одяг і сувеніри. Майстриня виробничого навчання Наталія Паламарчук зазначила: студенти чекали цього фестивалю й старанного готувалися.

"Студенти зробили вироби своїми руками: різні напої і кулінарні вироби. Кожного року коли на площі таке святкування, то ми завжди беремо участь", — додала лучанка.
Наталія Паламарчук (по центру).

Заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Ткачук сказав, що щороку заклади профтехосвіти на Волині випускають орієнтовно 4 тисячі фахівців робітничих професій.

Фестиваль робітничих професій у Луцьку проводять з 2001 року. Цього року, додав посадовець, захід відбувся 23-й рік поспіль.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.