Картини з прикордонницею Людмилою Кравчук із Луцька представлять на виставці в Україні й за кордоном

Прикордонниця Волинського загону Людмила Кравчук. Олег Батрак

Лучанка, прикордонниця Волинського загону Людмила Кравчук, яка понад пів року перебувала в російському полоні, стала героїнею мистецького проєкту Nezlamni.UA. Полотна з її зображенням презентують на виставці спершу у п'яти містах України, згодом — на мистецьких майданчиках Європи та США.

Про це повідомили на Facebook-сторінці західного регіонального управління Держприкордонслужби України.

Повномасштабне вторгнення військовослужбовиця зустріла в Маріуполі. Вона проходила службу на посаді інспектора прикордонної служби вищої категорії, фельдшера відділу прикордонної служби "Сартана". Разом з іншими військовими тримала оборону міста Маріуполя, рятувала життя побратимів, пройшла російський полон.

Одне з 24 полотен присвячене прикордонниці, захисниці Маріуполя Людмилі Кравчук.

"24 лютого у мене був вибір: покинути місто Маріуполь або лишитися. Свій вибір я зробила усвідомлено і виважено. На другий день, і ще через день, у мене була можливість переосмислити ситуацію і все-таки втекти – жодних ілюзій щодо подальшого розвитку подій не було: я знала, що це буде за боротьба", — сказала лучанка.
Олег Батрак

Автором портрета лучанки є відомий художник Юрій Гончаренко, який пройнявся історією героїні. З його слів, попри випробування Людмили, вона дарує усмішку та позитивну енергію.

"Ми й уявити не можемо що за її плечима… Людмила Кравчук – справді мужня людина. Мужність для мене і в тому, що після усіх тих випробувань та жахів, вона зберігає та примножує світло всередині себе. Тільки схилятися низько і вклонятися – за усе, що вона зробила для України", — сказав митець.
Олег Батрак

Довідково: Nezlamni.UA — це масштабний мистецький проєкт, присвячений українським Героям і Героїням, що об’єднає живопис, літературу та музику, щоб розповісти про їхню звитягу не тільки в Україні, а й на весь світ — від Парижа до Нью-Йорка. Проєкт складається з 24 картин, що присвячені усім, хто допомагає вистояти у цей час – парамедикам, військовим, рятівникам, працівникам комунальних служб та іншим героям та героїням.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.