У Луцькій громаді відкрили ще два центри управління відходами

Новий центр управління відходами на проспекті Соборності в Луцьку, 3 травня 2024 року. Facebook/"Чистий Луцьк"

У Луцьку запрацювали ще два центри управління відходами для жителів міста й громади. Йдеться про станцію сортування "Чисте довкілля" на вулиці Соборності, 19Б і про майданчик "Чиста громада" при в'їзді на полігон твердих побутових відходів у селі Брище.

Про це повідомили на Facebook-сторінці екологічного проєкту "Чистий Луцьк". 3 травня відбулося "технічне" відкриття, яке триватиме впродовж 10 днів. За цей час фахівці центру управління підготують банери, розташують контейнери, облаштують сортувальні майданчики та визначають графік роботи.

Facebook/"Чистий Луцьк"

На станції "Чисте довкілля" можна відсортувати такі основні види відходів: папір, скло, метал, органіку, ПЕТ пляшку, меблі, побутову техніку, деякі види пластику. Кількість фракції поступово збільшуватимуть, зазначили в пресцентрі.

Facebook/"Чистий Луцьк"

На майданчику "Чиста громада" жителі громади зможуть досортувати сміття: будівельні відходи, меблі, скло, ПЕТ пляшка, метал, папір та інші відходи, котрі підходять до використання як вторсировина. У "Чистому Луцьку" додали, що це дозволить зменшити загальну вагу сміття на захоронення.

Facebook/"Чистий Луцьк"

Під час тестового режиму роботи станції сортування будуть відкриті для лучан.

Що відомо про центр управління відходами "Чистий Луцьк"

Центр управління відходами — це соціальний проєкт, реалізований за кошти комунального автотранспортного підприємства "Луцькспецкомунтранс". Перший майданчик, де можна відсортувати 14 фракцій сміття, відкрили на вулиці Трункіна, 7 у жовтні 2022 року.

За перший рік роботи центру його послугами скористалися понад 5 тисяч людей. Восени 2023-го на території центру почали приймати тару й пакування з харчового пластику, а згодом встановили спеціальний контейнер для збору блістерів — використаних упаковок з таблеток та капсул. У січні 2024 року "Чистий Луцьк" почав приймати відпрацьовані електронні сигарети.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк.