В Устилузі на Волині вилучили 13 антикварних книг і дві медалі

В пункті пропуску "Устилуг-Зосин" на Волині у громадянина Естонії вилучили 13 антикварних книг, виданих на початку ХХ століття і дві медалі.

Як повідомили на Волинській митниці, усе вилучене може мати історичну та культурну цінність і без відповідного дозволу Мінкульту вивозити їх з країни не можна.

Книги та медалі направили на експертизу науковцям. На митниці зазначили, що авто, у якому знайшли речі виїжджало з України "зеленим коридоромЗелений коридор — канал спрощеного митного контролю, призначений для перетину кордону України громадянами, які переміщують товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та письмовому декларуванню, а також не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження".

Довідково: у Волинській митниці нагадали, що вивезення культурних цінностей, у тому числі приватної власності, без відповідного Свідоцтва на право вивезення — заборонене. Людина, яка має намір вивезти з території України культурні цінності, має подати письмову заяву про видачу відповідного Свідоцтва до Мінкультури. Така послуга є безплатною. Згідно із санкцією статті 201 Кримінального кодексу, контрабанда культурних цінностей карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.