У селах Луцького району через високу пожежну небезпеку щодня відбуваються рейди, щоб запобігти загорянням в екосистемах та нагадати мешканцям про заборону спалювання сухої трави.
Про це у коментарі Суспільному розповів рятувальник Антон Луцюк. З його слів, 22 пожежі з початку 2024 року трапилося у Луцькому районі через загоряння сміття та залишків рослинності.
Як обстежують місцевість для запобігання пожежам
Раніше рятувальникам доводилось їздити сільськими вулицями, щоб помітити порушників. Зараз, зі слів працівника Держслужби з надзвичайних ситуацій Луцького району Павла Денисюка, для обстеження територій використовують квадрокоптер.
"Це наш друг на пожежі, він допомагає дуже. Це є очі зверху, і з його допомогою ми можемо визначити фронт пожежі, з якої сторони починати гасіння і куди вогонь направляється", — говорить Павло Денисюк.
За словами рятувальника, літальний апарат підіймається на висоту до 800 метрів, а радіус його польоту – до 12 кілометрів.
"Тільки з погодження військової адміністрації ми підіймаємо БПЛА і доповідаємо все: висоту, радіус польоту. Обов’язково всі оператори проходять навчання. Кожен з них зареєстрований через Міноборони України й має паспорт", — каже Павло Денисюк.
Чи спалюють сміття мешканці сіл Луцького району
Жителька села Ратнів Луцького району Світлана Александрук перед Великодніми святами прибирає не лише власне подвір’я, а й на вулиці. Жінка каже: правил пожежної безпеки дотримується.
"Сухе листя траву палити не можна, бо забруднюється повітря. То ми його вивозимо", — каже Світлана Александрук.
Жителька села Ратнів Тетяна Горінчук каже: про заборону палити сміття та рослинність знає. "До нас приїжджає з колгоспу трактор, і ми сміття вивозимо — не палимо. Через то в нас чистота в селі", — говорить жінка.
Яка відповідальність за спалювання сухої трави
Рятувальник Антон Луцюк наголошує: спалювання шкодить не лише рослинам, а й комахам, тваринам, птахам. Нерідко вогонь, з його слів, завдає шкоди й людям, які самостійно намагаються загасити полум’я.
"Люди не дотримуються протипожежних відстаней і через це спричиняють пожежі на великих площах, на які залучається велика кількість рятувальників та пожежної техніки", — говорить рятувальник.
За спалювання сухої рослинності передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень. У 2024 році в Луцькому районі за спричинені пожежі в екосистемах вісім людей притягнули до відповідальності, додає Антон Луцюк.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.