Справу про розкрадання 5,6 млн. грн на "Волиньторфі" передали до суду

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) скерували до суду справу про заволодіння коштами підприємства "Волиньторф" на суму 5,6 мільйона гривень.

На лаві підсудних опиняться ексдиректор підприємства і колишній керівник приватної компанії, повідомили у НАБУ.

"Можлива причетність до скоєння злочину інших осіб перевіряється в рамках виділеного кримінального провадження", — додали у Національному антикорупційному бюро.

Що відомо про розкрадання кошів на "Волиньторфі"

За даними слідства, наприкінці 2013 — початку 2014 року тогочасний директор "Волиньторфу" уклав договори на купівлю на понад 5,6 млн грн цінних паперів за кошти підприємства. Детективи кажуть: у день купівлі, керівник перепродав ці папери приватній компанії. Зрештою, кошти держпідприємство так і не отримало.

"Низка залучених до схеми суб’єктів господарювання були пов’язані між собою та контролювалися чинними на той момент народними депутатами. Після реалізації оборудки частина з них припинила свою діяльність, аби замести сліди злочину", — вважають детективи.

Ексдиректору повідомили про підозру в червні 2023-го. Йому інкримінують розтрату майнач. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України у великих розмірах і службове підробленняч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. У разі доведення вини колишньому керівнику держпідприємства загрожує від семи до 12 років позбавлення волі.

Приватизація ДП "Волиньторф"

З жовтня 2023 року "Волиньторф" уже не перебуває у державній власності. У результаті торгів підприємство, яке спеціалізується на виробництві торф'яних брикетів, продали за 212,2 млн грн.

Переможець торгів отримає 109 одиниць нерухомого майна – це виробничі, складські, адміністративні приміщення, загальною площею понад 21 тис. кв. м.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.