За добу, 5 березня, 11 волинян звернулися до поліції із заявами про шахрайство. Загальна сума збитків — 405 тисяч гривень.
Про це повідомили на сайті Нацполіції Волині і розповіли про схеми, з допомогою яких у людей виманили гроші.
За даними правоохоронців, у Володимирі жінка втратила понад 8 тисяч гривень. Поліцейським розповіла, що їй надіслали у месенджер повідомлення про надання грошової допомоги, яке виявилося фішинговимФішинг є одним із найпоширеніших методів викрадення облікових даних. Користувача вводять в оману копіюючи відомі ресурси. .
Жителька Луцького району віддала шахраям понад 60 тисяч гривень. Їй зателефонували, нібито, працівники банку і під приводом перешкоджання викраденню її коштів, дізнались персональні дані. Гроші з картки викрали.
У Ковельському районі псевдопрацівники банку ошукали заявницю на понад 115 тисяч гривень. У цьому випадку шахраї теж представилися працівниками банку, але телефонували під приводом розблокування її рахунку. Дізнались дані волинянки — зняли гроші із її рахунків.
Як не потрапити на "гачок"
Правоохоронці радять не перераховувати кошти нa невідомі рахунки, а зв'язатися з людиною, яка нaписaлa з проханням про фінансову допомогу, чи з її родичами.
Не варто переходити за посиланнями, які вам надсилають невідомі абоненти, також не слід нікому передавати персональні дані (коди, паролі, коли з смс-повідомлень тощо). Працівники банку ніколи не запитують таку інформацію, — зазначили у поліції.
Також потрібно убезпечити від зламу власні сторінки у соцмережах. "Викoристoвуйте склaдні пaрoлі, не зaхoдьте дo aкaунтів з чужих пристрoїв тa не перехoдьте зa невідoмими пoсилaннями", – кажуть у поліції.
Якщо ж сторінку у соцмережах таки зламали – про це потрібно попередити друзів та знайомих.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.