Семен Ґуст: у Луцьку з'явилася нова скульптура кликуна

Скульптура кликуна на вулиці Яровиця в Луцьку, лютий 2024 року. Фото: Andriy Pavlyashyk/Управління туризму та промоції Луцькради

У Луцьку в рамках міського проєкту "Луцький кликун" на вулиці Яровиця встановили нову скульптуру кликунаКликун – це один із головних давніх символів Луцька. Нині в місті встановлюють їхні міні-скульптури., якому дали ім'я Семен Ґуст.

Як розповіла Суспільному телефоном начальниця міського управління туризму та промоції Луцька Катерина Теліпська, над цією роботою працювала львівська скульптурка Ніка Музичко.

Кликун має невеликий розмір і виготовлений з бронзи на замовлення одного з місцевих ресторанів. Це вже друга скульптура, зазначила Катерина Теліпська, яку встановили без залучення коштів з міського бюджету. З її слів, усього в місті налічується до 20 скульптур кликунів.

Поруч зі скульптурою згодом встановлять QR-код, а також додадуть кликуна на інтерактивну Google-мапу і до пішого маршруту "Слідами луцьких кликунів". Детальніше про луцького кликуна Семена Ґуста розповіли в управлінні туризму та промоції міста Луцької міської ради.

Довідково: Кликун (або глашатай) — давня професія, яка полягала в інформуванні жителів міст доби Середньовіччя (XV-XVII ст.). Кликуни повідомляли населенню найрізноманітнішу інформацію: про вшанування уславлених полководців, про прибуття в місто чужоземних послів, про чергову роздачу хліба.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.