"Дітям важлива соціалізація": як працює простір для дітей з інвалідністю та постраждалих від війни у Луцькій громаді

Понад 100 дітей відвідали простір, який запрацював на початку лютого 2024 року в Луцькій громаді для дітей з інвалідністю та дітей, які отримали статус постраждалих від війни.

Простір можуть відвідувати діти віком від 6 до 12 років — щодня тут для них безоплатно організовують дозвілля, розповіла Суспільному начальниця управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міськради Ліна Галан.

Майстер-клас з розмальовування склянок у просторі для дітей в Луцькій громаді. Фото: Суспільне Луцьк

Дев'ять дітей з Луцької громади на занятті розмальовують склянки.

"Перший раз я робила свічку на Стрітення, а зараз роблю метелики. Трошки важко, бо я перший раз так малюю", — говорить Домініка.

9-річна Домініка, яка вдруге у просторі для дітей бере участь у майстер-класі. Фото: Суспільне Луцьк

Соціальна працівниця Ольга Крамаревич проводить майстер-класи у дитячому просторі щотижня. Каже: підбирає завдання, які під силу усім дітям.

"Чим корисні майстер-класи? Вони відволікають, розслабляють, розвивають творче мислення, креативність, моторику руки. Таким чином, в дітей розширюється кругозір, бо вони працюють з різними матеріалами", — розповідає соціальна працівниця.

Соціальна працівниця Ольга Крамаревич, яка проводить майстер-класи. Фото: Суспільне Луцьк

Завдяки таким заняттям син Марко має можливість спілкуватися з однолітками, каже мама дитини з інвалідністю Аліна Мартинова.

"Для наших дітей дуже важлива соціалізація. Не лише в школі чи на вулиці, а саме через такі майстерки, через спілкування діток між собою. Добре, що з’явився такий простір. На мою думку, його не вистачало", — говорить жінка.

Лучанка Аліна Мартинова, яка виховує сина з інвалідністю. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів начальниці управління соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Луцької міськради, у просторі для дітей працює 8 спеціалістів. Серед них — психолог та дефектолог, які проводять корекційні заняття. Також для батьків дітей з інвалідністю Луцької громади доступна нова послуга – денний догляд.

Начальниця управління соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Луцької міськради Ліна Галан. Фото: Суспільне Луцьк

"Простір для дітей відкритий для кожної дитини, яка потребує допомоги і яка має труднощі розвитку. Ми працюємо з понеділка по п’ятницю у дві зміни: перша зміна — з 9 до 13 години, друга — з 14 до 17 години. В цей час батьки можуть вирішити свої проблеми, залишивши дитину тут", — додає Ліна Галан.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.