"Ягодин-Дорогуськ" знову заблоковано. Пропускатимуть по 1 авто за годину

З 15:00 18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Про це повідомили у Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби з посиланням на польських колег.

За даними прикордонників, організатори протесту планують пропускати лише по одній вантажівці на годину. Водночас обіцяють пропускати небезпечні, гуманітарні вантажі та тих, хто везе тварин.

"За наявною інформацією, протестувальники не планують перешкоджати руху автобусів", — додали у Держприкордонслужбі.

За минулу добу в пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ" оформили 1 100 вантажних авто. Станом на ранок, 18 грудня, у черзі на перетин кордону в бік України очікувало 2 300 ваговозів.

Як повідомив у соцмережах один із організаторів протесту на кордоні Рафал Меклер, до перевізників, які повторно блокують кордон, також долучилися польські фермери.

Що передувало повторній блокаді ПП "Ягодин-Дорогуськ"

11 грудня польські протестувальники розблокували пункт пропуску на вимогу міського голови Дорогуськ Войцеха Сави. Того ж дня учасники акції протесту звернулися до суду.

Ще за кілька днів — надіслали у гміну Дорогуськ заявку на повторне блокування "Ягодин-Дорогуськ". Місце влада відмовила протестувальника.

15 грудня Окружний суд Любліна скасував рішення міського голови Дорогуськ про заборону зборів, та дозволив організаторам поновити акцію протесту на кордоні. Про це повідомило "Radio Lublin".

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".

В обід, 11 грудня польські перевізники припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки. Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.