З 18 грудня польські перевізники знову блокуватимуть пункту пропуску "Ягодин-Дорогуськ"

Польські перевізники, які з 6 листопада до 11 грудня блокували пункт пропуску "Ягодин-Дорогуськ", 25 листопада 2023. Фото: Суспільне Луцьк

У понеділок, 18 грудня, польські перевізники планують поновити блокаду пункту пропуску "Ягодин-Дорогуськ", яка тривала із 6 листопада по 11 грудня.

Про це повідомляє польське "Radio Lublin" із посиланням на організаторів акції протесту.

"Ми повертаємося на попереднє місце. О 14:00 початок зборів. Стандартно: одна машина в черзі і транспорти з живим матеріалом", — сказала польському радіо одна із організаторів блокади Едіта Озигала.

За попередніми даними повторна акція протесту на українсько-польському кордоні триватиме до 8 березня.

Що передувало повторній блокаді ПП "Ягодин-Дорогуськ"

11 грудня польські протестувальники розблокували пункт пропуску на вимогу міського голови Дорогуськ Войцеха Сави. Того ж дня учасники акції протесту звернулися до суду.

Ще за кілька днів — надіслали у гмінуГміна — адміністративна одиниця в Польщі, місто, село або група сіл і міст. Дорогуськ заявку на повторне блокування "Ягодин-Дорогуськ". Місце влада відмовила протестувальника.

15 грудня Окружний суд Любліна скасував рішення міського голови Дорогуськ про заборону зборів, та дозволив організаторам поновити акцію протесту на кордоні. Про це повідомило "Radio Lublin".

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".

В обід, 11 грудня польські перевізники припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки. Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.