Воїн-капелан із Луцька відкрив виставку-продаж сакральних картин. За виручені кошти придбають військову оптику

Військовий капелан Руслан Кашаюк під час відкриття виставки-продажу своїх картин у ВНУ імені Лесі Українки, грудень 2023 року. Фото: Волинський національний університет

Атовець, учасник бойових дій, військовий капелан Руслан Кашаюк із Луцька презентував у Волинському національному університеті благодійну виставку-продаж власних картин задля допомоги волинським захисникам.

Понад 10 сакральних полотен лучанин створив у госпіталі, згадуючи враження від війни, зазначила на своїй Facebook-сторінці дружина капелана Вікторія Кашаюк.

З її слів, декілька картин написані за мотивами образів сучасного іконопису, а також полотна, що віддзеркалюють мужність, біль, звитягу та страждання українців під час російської агресії.

"Вовки да Вінчі", "Айдар", "Буча", "Ірпінь", Архангел Михаїл у молитві за Україну, інші замальовки нашого спротиву, покровитель ЗСУ Петро Конашевич-Сагайдачний, Святий Миколай, Ісус і Богородиця з немовлям Ісуса. Кожна із них написана серцем, із переживанням побаченого і відчутого на війні". — написала дружина автора робіт.
Сакральні полотна Руслана Кашаюка. Фото: Волинський національний університет

Полотна виставили у фоє на третьому поверсі вишу для огляду і подальшого продажу. Вартість робіт стартує від тисячі гривень. За виручені кошти ГО "Військові капелани Волині" планує придбати тепловізори та приціл нічного бачення для 111-ої окремої бригади територіальної оборони ЗСУ, де служать багато лучан і волинян.

Кошти за одну із робіт, де зображена постать монаха, спрямують на закупівлю матеріалів для картин, що Руслан Кашаюк надалі створюватиме для підтримки військових.

Виставка-продаж робіт лучанина Руслана Кашаюка. Фото: Facebook/Вікторія Кашаюк

Під час відкриття виставки, сказано на сайті вишу, лучанин Руслан Кашаюк згадав про загиблого 28-річного військовослужбовця Миколу Мялковського, пам'яті якого присвятили композицію Мирослава Скорика "Мелодія". Також під час заходу капелан розповів про історію кожної написаної картини, додавши, що військові та цивільні мають працювати пліч-о-пліч заради спільної перемоги.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.