За співпрацю з Росією судитимуть керівника волинської компанії

. Фото: СБУ Волині

У Луцьку судитимуть керівника волинської компанії, якого навесні 2023 року викрили на торгівлі з Росією. Обвинувачений продавав продукцію, яка використовується в оборонно-промисловому комплексі.

Чоловіка звинувачують у співпраці не лише з Росією, а й з так званими невизнаними ЛНР та ДНР на окупованих територіях України, повідомила речниця обласного управління Служби безпеки України Іванна Поліщук.

За даними слідства, з початку повномасштабного вторгнення керівник волинського підприємства нелегально "експортував" майже 200 тисяч одиниць виробів. Продавав він їх через афілійовану фірму Афілійована компанія – компанія, яка володіє пакетом акцій основної компанії у розмірі, що менше контрольного; така компанія може виступати як філія або представництво основної, материнської компанії; при цьому материнська компанія бере участь в управлінні справами афілійованої на основі відповідного договору; афілійована компанія часто створюється при перенесенні бізнесу у віддалений від основної компанії регіон, при створенні транснаціональних корпорацій. на території однієї з європейських країн.

За схемою, іноземна комерційна структура закуповувала продукцію українського заводу нібито для своїх потреб, а потім переправляла її кінцевим замовникам в Росію.

Матеріали справи скерували до суду. Чоловіка обвинувачують за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Йдеться про колабораційну діяльність та пособництво провадженню господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором.

У разі доведення вини у суді волинянину загрожує покарання у вигляді штрафу до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення воліКримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи. на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.